Bagaż na dachu lub z tyłu auta – uchwyty samochodowe

poprzeczki dachowe, uchwyty samochodowe

Podróż samochodem na wczasy wymaga wygospodarowania miejsca na wszystkie konieczne w trakcie wypoczynku akcesoria. Najczęściej nie spakujemy całości w bagażniku. Po pierwsze z tego powodu, że ich liczba w przypadku dużej rodziny jest znaczna, a po drugie, ze względu na pokaźne gabaryty niektórych bagaży. Tu należy wspomnieć w szczególności o nartach i rowerach, których zmieszczenie w bagażniku przeciętnego auta jest niemożliwe. Rozwiązaniem w tej sytuacji są bagażniki dachowe oraz uchwyty samochodowe przystosowane do przewożenia wspomnianych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – pewny montaż boxu dachowego

Pakowność auta znacznie zwiększa wykorzystanie bagażnika dachowego w postaci boxu. Ten rodzaj bagażnika nie tylko daje transportowanym sprzętom ochronę przed wodą oraz uszkodzeniami mechanicznymi, ale również nie wpływa znamiennie na spadek osiągów pojazdu, bo posiada opływowy kształt. Do jego założenia konieczne są poprzeczki samochodowe, nazywane relingami. Jeśli nasz samochód nie jest wyposażony w nie fabrycznie, możemy je kupić później. Pamiętajmy jednak, by dobór modelu pasującego do budowy naszego auta oraz montaż poprzeczek zlecić profesjonalistom. Przy samodzielnym ich założeniu umocowanie bagażnika może okazać się nietrwałe.

Uchwyty samochodowe na dach i tył pojazdu

Poza poprzeczkami do zakładania boksu dachowego, możemy także zakupić specjalne uchwyty samochodowe, z pomocą których przetransportujemy autem rowery, narty czy SUPy. Uchwyty tego typu są zazwyczaj przeznaczone do transportu danego rodzaju sprzętu – zapewniają tym samym maksymalny poziom bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe można założyć zarówno w tylnej części auta – na klapie bagażnika lub haku holowniczym, jak i na jego dachu. To pierwsze rozwiązanie jest polecane z uwagi na to, że rowerom nie zagraża wtedy zderzenie z nisko wiszącymi gałęziami, tablicami i wiaduktami.

Nasza siedziba:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]