Optymalizacja stron internetowych – czy można bez niej żyć?

Optymalizacja stron internetowych – czy można bez niej żyć?

Stworzenie strony internetowej to nie koniec pracy nad nią. Ważne jest, żeby była ona popularna wśród użytkowników Internetu. Ale co można zrobić, żeby nasz portal cieszył się zainteresowaniem? W tym celu wykonuje się optymalizację.

O co chodzi w optymalizacji stron internetowych?

Optymalizacja polega na poprawieniu kodu oraz zawartości strony. Poprawnie wykonana optymalizacja wpłynie na lepsze indeksowanie strony przez roboty sieciowe, a to sprawi, że znajdzie się ona wyżej w wynikach zwracanych przez wyszukiwarkę.

Jakie elementy podlegają optymalizacji stron internetowych?

Właściwie wykonana optymalizacja – oprócz kodu strony – obejmuje także zamieszczone na niej teksty i grafikę. Optymalizację kodu przeprowadza się pod kątem: szybkiego wyświetlania, zgodności ze standardami W3C oraz wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Zawartość strony powinna być zgodna z jej tytułem. Dobrze, gdy na stronie znajdują się słowa, na które strona jest pozycjonowana, nie powinno być ich jednak za dużo. Optymalizując grafikę zwracamy uwagę na to, czy pliki nie są za duże oraz na rodzaj użytej kompresji. Oprócz tego zoptymalizowane mogą być słowa kluczowe i linki znajdujące się na stronie.
Staranna optymalizacja strony internetowej umożliwia osiągnięcie wysokich wyników wyszukiwania i sprawia, że serwis jest częściej odwiedzany przez użytkowników. Gdy optymalizujesz stronę pamiętaj przede wszystkim o tym, że ma być ona łatwo dostępna dla użytkowników.