Czy warto skorzystać z usług firmy SEO?

Czy warto skorzystać z usług firmy SEO?

Potrzebujesz porady profesjonalistów z agencji SEO Kraków? Dobrze trafiłeś! Odwiedź seo4.net

Firmy lub właściciele sklepów internetowych, którzy pragną, by dotrzeć do pierwszych pozycji w wyszukiwarce, są w stanie to uzyskać na minimum kilka sposobów. Pierwszy – nie zalecany – to podejmowanie działań . Nie posiadając wiedzy w obszarze SEO i nie monitorując regularnie informacji o zmianach w algorytmie Google, ciężko postępować rzetelnie i – najważniejsze – skutecznie. Drugie podejście to stworzenie etatu dla specjalisty SEO, jednakże nie każda firma może sobie na to pozwolić powodu ograniczeń budżetu. Trzeci sposób to rozpoczęcie współpracy z agencją SEO. Wydatki wygospodarowane na takie działania można dostroić do możliwości finansowych zlecającego. Atutem zlecania działań agencji SEO jest to, że pomijając fachowców od SEO w zatrudnione są tam także eksperci od copywritingu, programowania, kampanii Google Ads oraz projektowania graficznego, którzy służą merytorycznym wsparciem w tych obszarach.

Firma SEO – postaw na taką, która istnieje na rynku od lat

Polskich agencji SEO jest bez liku. Co wziąć pod uwagę w toku doboru podmiotu, która poprawi naszą widoczność w organicznych wynikach wyszukiwania? Polecamy wybrać markę, która działa na rynku od kilkunastu lat. Liczba firm SEO, a również tych marketingowych oraz kreatywnych, z każdym rokiem się zwiększa, co nie zawsze zapewnia należytą jakość usług. Wybierając firmę, która funkcjonuje od minimum dekady, można mieć zaufanie, że posiada ona znaczne doświadczenie i może w każdej chwili pochwalić się interesującym portfolio swoich byłych prac. Agencje SEO nierzadko na swoich stronach posiadają dział „Case study”. Przed sygnowaniem umowy wypada przeczytać studia takich przypadków, żeby samemu przekonać się, jakich rezultatów można się spodziewać po agencji, jak również to z jakimi trudnościami się mierzyła oraz z jakimi branżami miała do czynienia. Godna zaufania agencja SEO to taka, której działania są przejrzyste: zawiadamia o harmonogramie prac na zbliżające się miesiące, jak również przekazuje sprawozdanie ze zrealizowanych działań i ich rezultaty.

Druga niebagatelna kwestia to spersonalizowana oferta i dostrojenie zakresu działań do potrzeb działalności prowadzonej przez klienta agencji. Jeżeli agencja SEO na zapytanie ofertowe odpowiada w kilka minut, a oferta sprawia wrażenie gotowego szablonu, powinien to być sygnał alarmowy. Po otrzymaniu pytania przedstawiciel sumiennej agencji SEO kontaktuje się z potencjalnym klientem, by poprosić o kolejne dane o firmie, nieodzowne do utworzenia dla niej pełnej oferty. Mamy tu na myśli dane, których nie da się znaleźć tak po prostu w internecie, jak przykładowo informacja o prowadzonych dotąd pracach SEO czy o najistotniejszych dla klienta artykułach czy usługach, które pragnie wypromować.

Jaki system rozliczenia z firmą SEO jest najkorzystniejszy?

Przezornie warto potraktować agencje SEO, które proponują umowę z zapłatą za uzyskany wynik. W takim modelu rozliczenie odbywa się dopiero wówczas, gdy frazy kluczowe uzyskają uzgodnione w umowie pozycje w wynikach wyszukiwania (np. wejdą do pierwszej strony wyników albo do Top3). To w dalszym ciągu często proponowany model rozliczeń, lecz wiąże się ze znacznym niebezpieczeństwem – można wszak uzyskać natychmiastowy efekt łamiąc zasady ustalone przez Google. Nieprzerwanie aktualizowany algorytm dodatkowo nie pomaga w dotrzymaniu obietnic złożonych klientowi, zatem solidna agencja SEO nigdy nie zapewnia osiągnięcia konkretnych wyników. Jeśli idzie o cenę za usługi firmy SEO, to sporadycznie bywa ona stała – na ogół w pierwszych miesiącach po podpisaniu umowy potrzebne jest zaangażowanie pokaźniejszego budżetu, aby opracować skrupulatny audyt SEO, a potem wdrożyć wszystkie wymienione w nim sugestie. W późniejszych miesiącach współpracy, gdy witryna zleceniodawcy zostanie już zoptymalizowana, wydatki na działania bywają dużo mniejsze.

Nasza siedziba:
SEO4.net Pozycjonowanie i Optymalizacja
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

Tel.: 12 384 83 00
Mob.: + 48 600 21 20 61
E-mail: [email protected]