Marzysz o wyjeździe na skitury? Sprawdź, co warto zwiedzić!

Marzysz o wyjeździe na skitury? Sprawdź, co warto zwiedzić!

Skieruj się tu, jeżeli interesuje Cię korzystna oferta skitur.

Gros osób wyjeżdżających w góry w okresie zimowym, udaje się tam zazwyczaj wyłącznie po to, aby spędzić czas na szusowaniu na nartach lub na snowboardzie. Niemniej jednak nie jest to jedyny rodzaj wypoczynku, który można uprawiać zimą w górach. Ci, którzy chcieliby przekonać się, czy podołają bardziej wymagającemu fizycznemu wyzwaniu, powinni chociaż raz w życiu wziąć udział w wyprawach na rakietach albo skiturach.

Skitury , czyli wyprawa po górach na nartach

Turystyka na nartach przeżywa od kilkunastu lat swoisty rozkwit. Coraz więcej osób nie oczekuje już sztampowego wypoczynku w drewnianej, górskiej chacie i przelotnego zjazdu z przepełnionych tras narciarskich. Ci, którzy pragną poznać góry dogłębniej, postanawiają podziwiać ich czar w trakcie stosunkowo wyczerpujących, ale przynoszących mnóstwo satysfakcji wypraw skiturowych. Terenowa jazda na nartach jest jednakże rekomendowana tylko dla doświadczonych w górach narciarzy, którzy przyswoili sobie bardzo dobrze technikę jazdy i którzy wiedzą także jak używać czekanu oraz raków. Czemu? Poruszanie się daleko od przygotowanych dla turystów stoków, jest zwyczajnie znacznie trudniejsze. Wymaga także posiadania lżejszych butów i nart.

Gdzie wyjeżdża się na skitury?

Skitury odbywają się w wielu pasmach górskich. Na starym kontynencie ulubionymi destynacjami entuzjastów turystyki narciarskiej są bezspornie Pirin oraz Riła w Bułgarii i włoskie Alpy, gdzie bez problemu dadzą sobie radę nawet skiturowcy o umiejętnościach na średnim poziomie. turyści znad Wisły nie nie muszą jednakże ograniczać się wyłącznie do wypraw organizowanych na terenie naszego kontynentu – na nartach można przejść przez łańcuch górski afrykańskiego Atlasu Wysokiego, gdzie panują kapitalne warunki do wypraw tego rodzaju. W trakcie takiej skitury największą atrakcją jest możliwość zdobycia wierzchołka Jabal Toubkal, który leży na wysokości przeszło 4 tyś. m n.p.m. Osoby zaciekawione udziałem w tego typu eskapadzie w górach, które nie mają pewności, która trasa okaże się dopasowana do zdobytego przez nie doświadczenia narciarskiego, otrzymają w tym obszarze poradę od instruktorów pracujących dla organizatorów skitur.

Nasza siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]