Dolomity we Włoszech i ich szlaki trekkingowe

Dolomity we Włoszech i ich szlaki trekkingowe

Zobacz Dolomity trekking na www.exploruj.pl/gora/dolomity/.

Zwolennicy czynnego spędzania wolnego czasu zapewne znają na pamięć prawie wszystkie szlaki trekkingowe w naszym kraju wyznaczonych w Karkonoszach, w Tatrach oraz w Bieszczadach. Nie ulega wątpliwości, iż budzą one zachwyt, jednak osoby często uprawiające ten typ aktywności z czasem chcą doświadczyć jeszcze raz ekscytacji płynącej z ekskursji po nieznanym sobie zakątku świata. Dlaczego zatem ograniczać się tylko do tras w polskich górach, gdy można zachwycać się imponującymi widokami we włoskich Dolomitach?

Włoskie Dolomity – wyznaczono w nich również proste trasy

Dolomity, czyli masyw górski położony całkowicie w północno-wschodniej części Włoch, cechują się pokaźną liczbą turni, poszarpanych grani oraz baszt skalnych, które w ciągu dnia padającego na nie światła zmieniają swoją barwę. Jest to również jeden z najurokliwszych masywów górskich starego kontynentu (jeśli nie na świecie!), nic zatem dziwnego, że w pierwszej dekadzie XXI wieku trafiły na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Pomimo tego, że w tym paśmie górskim występują dość strome stoki, wysokie pionowe skalne ściany i liczne urwiska, oznaczono w nich również niemało bezpiecznych szlaków krajobrazowych, z którymi da sobie radę zdecydowana większość turystów uprawiających trekking.

Brenta i szczyty Tofanów – co warto zobaczyć na trekkingu w Dolomitach?

Niedoświadczonych pasjonatów trekkingu zapewne oczaruje przeprawa przez te góry po via ferratach, a więc po szlakach zaopatrzonych w liny zabezpieczające. Harmonogram wypraw tego rodzaju jest tak ułożony, żeby członkowie grupy przeszli szkolenie z reguł asekuracji i metod przemieszczania się po takiej trasie. Doświadczeni i wyróżniający się dobrą sprawnością fizyczną turyści będą usatysfakcjonowani przejściem po trasie na graniach Brenty, najbardziej rozpoznawalnego pasma górskiego Dolomitów. Wyprawa ta może być dla wielu osób bardzo forsowna, jednak jej uczestnicy z pewnością jej będą oo niej pamiętać przez całe życie. W Dolomitach można spędzić również w interesujący sposób zimowe miesiące, chodząc po mniej stromych obszarach na śnieżnych rakietach. Tak można podziwiać m.in. szczyty grupy Tre Cime oraz wierzchołek Averau.

Nasza siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]