Zabiegi okulistyczne – leczenie AMD

Zabiegi okulistyczne – leczenie AMD

Szukasz szczegółowych wiadomości dotyczących lasera 2RT? Skieruj się na https://voigtklinikaoka.pl/uslugi/leczenie-amd/

Starcze zwyrodnienie plamki żółtej, czyli AMD, to wada wzroku, która rozwija się u osób w starszym wieku i zdecydowanie obniża jakość widzenia. Dzisiaj wyspecjalizowane kliniki oferują pomoc w korekcji tej niedyspozycji. Zabieg AMD jest drogą do przywrócenia dawnej sprawności.

Kto przede wszystkim cierpi na AMD?

Plamka żółta to element siatkówki gałki ocznej cechujący się największym skupiskiem fotoreceptorów – to za jej sprawą widzimy ostro. AMD jest dolegliwością, która manifestuje się poprzez pogorszenie ostrości wzroku oraz zaburzenie obrazu. Rozróżniamy postać mokrą i suchą tej dolegliwości. Na AMD cierpią w głównej mierze osoby po pięćdziesiątce, natomiast etiologia wady nie została w dalszym ciągu w pełni zidentyfikowana. Zakłada się jakkolwiek, że przyczyną AMD może być szkodliwy tryb życia – jak np. otyłość, długotrwała ekspozycja na promieniowanie ultrafioletowe lub palenie tytoniu. Istotne mogą być też czynniki genetyczne, a także odrębne choroby występujące symultanicznie, takie jak hipertensja bądź hiperglikemia. Dzisiejsza medycyna opracowała jednakże środki, które skutecznie leczą tę dolegliwość. Leczenie AMD wykonuje się z wykorzystaniem wysokospecjalistycznego nanosekundowego lasera 3 generacji. Laser 2RT przynosi pozytywne rezultaty w przypadku suchej postaci AMD.

Zabieg laserem 2RT – czy jest bezpieczny?

Laser 2RT wpływa na zmienione komórki gałki ocznej i jednocześnie nie wywołuje uszkodzeń w fotoreceptorach siatkówki. Terapia ta jest nieinwazyjna co powoduje, iż może być wykonywana u wielu grup pacjentów narażonych na uszkodzenie albo utratę wzroku. Metoda laserowa stymuluje komórki do regeneracji oraz przerywa zachodzące procesy zwyrodnieniowe. Terapia 2RT poprawia metabolizm siatkówki oraz jakość widzenia. Leczenie AMD nie jest uciążliwe – jest bezbolesne dla chorego. Zabieg trwa zaledwie kilka minut, a przed przystąpieniem do zabiegu oko znieczulane jest miejscowo.

Nasza siedziba:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]