Skieruj się tutaj po więcej szczegółów o femtoLasik.
Korekcja laserowa wzroku to aktualnie standardowa forma korekty astygmatyzmu, krótkowzroczności, nadwzroczności i presbiopii, jednak mało osób wie, iż zabiegi te są wykonywane przy pomocy rozmaitych technik.
Zabieg FemtoLASIK – bezinwazyjna, bezpieczna, a jednocześnie bezbolesna technika korekty wzroku
Zabieg FemtoLASIK (nierzadko nazywany też All-Laser-LASIK) to nie wywołująca bólu, pod każdym względem bezpieczna i bezinwazyjna metoda korekty takich wad jak krótkowzroczność (do -10 dioptrii), astygmatyzm (do 6 dioptrii), dalekowzroczność (do +4 dioptrii) i w niektórych przypadkach starczowzroczność. Sam zabieg nie trwa długo – wykwalifikowany optometrysta potrafi przeprowadzić go w mniej niż 20 minut. Zaletą tego zabiegu jest to, że pacjentom niezmiernie szybko wraca ostrość wzroku – w zasadzie w ciągu dnia od zabiegu może podjąć na nowo swoje codzienne zadania. Zabieg dzielony jest na 2 etapy i przeciwnie do tradycyjnej metody LASIK, tutaj rogówka nie jest nacinana za pomocą mechanicznego ostrza. W trakcie zabiegu FemtoLASIK w pierwszej kolejności przy pomocy lasera femtosekundowego rozdziela się płatek rogówki o grubości około 0,1 milimetra, a w kolejnej fazie następuje modelowanie rogówki laserem excimerowym.
Innym wariantem metody FemtoLASIK jest FemtoLASIK Topoguided, gdzie działanie lasera excimerowego jest dostosowane do każdego pacjenta. Przed przystąpieniem do zabiegu optometrysta tworzy topografię rogówki i na jej bazie koduje kolejne ruchy wiązki laserowej. Ten wariant zabiegu przeprowadza się u osób z astygmatyzmem oraz nadwzrocznością, których układ optyczny charakteryzuje się niestandardowym kształtem.
Metody LASEK i EBK
Nie tak popularne sposoby korekcji wad wzroku to między innymi:
LASEK – przeprowadzany jest u pacjentów, u których z przeróżnych przyczyn nie jest wskazane zastosowanie metody FemtoLASIK. W tej metodzie korekty wzroku płat nabłonka rogówki usuwany jest alkoholem, a nie laserem.
EBK, w którym po znieczuleniu oka z rogówki ściąga się nabłonek (ulega on później naturalnej regeneracji), a w następnym kroku formuje się rogówkę za pomocą lasera excimerowego. EBK określana jest metodą powierzchniową, bowiem nie dochodzi do ingerencji w głębsze warstwy rogówki. Zabieg ten można jednak zastosować wyłącznie do korekcji niewielkich wad wzroku.
Nasza siedziba:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków
Mob.: +48 537 553 553
E-mail:
[email protected]