Stomatologia estetyczna – wybielanie zębów

Stomatologia estetyczna – wybielanie zębów

Mocne i białe zęby to marzenie wielu osób. Niestety mnóstwo negatywnych składników niszczy nasze szkliwo i powoduje, że staje się ono poszarzałe. Nie zawsze domowe środki wybielające zapewniają dobre efekty. Jak odzyskać nieskazitelny uśmiech? Czy wybielanie lampą BEYOND jest bezpieczne?

Wybielanie zębów – przywróć nieskazitelny uśmiech

Mycie jamy ustnej po każdym posiłku to podstawowy zabieg higieniczny, który jednak nie zawsze ustrzeże przed nieestetycznym wyglądem. Kwasy i inne czynniki powodują, że nasz uśmiech traci swój naturalny blask. Domowe zabiegi wybielające (paski, żele, soda oczyszczona), mogą spowodować uszkodzenie szkliwa i nadwrażliwość. Na szczęście nowoczesna stomatologia estetyczna wypracowała skuteczne metody, które przywracają zębom naturalny blask. Jakie zabiegi są w tym momencie najpopularniejsze? Stomatolodzy szczególnie rekomendują naświetlanie zębów lampą BEYOND, która przynosi znakomite efekty już po 3 zabiegach. Wybielanie tą metodą jest całkowicie bezbolesne i bezpieczne dla dziąseł.

Wybielanie zębów – określ odcień zębów przed zabiegiem

Jak przebiega wybielanie zębów metodą BEYOND? Wstępnym etapem jest przegląd stanu jamy ustnej. W dalszej kolejności za pomocą specjalnego szablonu oznacza się barwę zębów przed naświetlaniem. Po przeprowadzeniu początkowych czynności, dentysta przystępuje do nałożenia preparatu z utleniaczem na powierzchnię zębów. Ważne jest także właściwe dobranie PH żelu. Środek naświetlany jest przy pomocy lampy, co pomaga dotrzeć do struktury zęba skutecznie redukując przebarwienia. Metoda BEYOND rozjaśnia zęby nawet o piętnaście tonów, rezultaty są więc spektakularne i wyjątkowo trwałe. Po zabiegu zaleca się stosowanie białej diety przez przynajmniej kilka dni. Świetne efekty przynosi również wybielanie zębów za pomocą lampy LED.