Oczyszczacz powietrza z jonizatorem dla domu i biura

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem dla domu i biura

Nie znajdzie się nikt, kto nie lubi zapachu powietrza po przejściu burzy. To wrażenie rześkości wywołują jony ujemne powstające się między innymi w rezultacie wyładowań elektrycznych, naturalnego ruchu powietrza i wody, a również uwalniają je rośliny. Ujemne jony tlenu oczyszczają powietrze, mają pomyślny wpływ na nasze środowisko i samopoczucie oraz neutralizują niemiłe zapachy.

Jonizator powietrza – skąd bierze się jonizacja??

Jonizacja zachodzi na skutek wpływu intensywnego pola magnetycznego, wyładowania elektrycznego lub emitowania ekstremalnej ilości ciepła. Dzisiaj większość z nas przebywa w sąsiedztwie dziesiątek urządzeń, jak telewizory, kopiarki czy komputery, które wysyłają pole magnetyczne i jonizują powietrze dodatnio. Zdrowe jony o naładowane ujemnie, czyli aniony, tworzą się poprzez przyłączanie się co najmniej jednego elektronu do neutralnych cząsteczek. Na nieszczęście ich ilość w powietrzu na obszarach mocno zurbanizowanych z każdym rokiem jest mniejsza. Dlatego by na powrót poczuć czystą i orzeźwiającą atmosferę w domu, powinno się skorzystać z jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – dlaczego warto?

Jonizacja stosowana jest przede wszystkim w oczyszczaczach powietrza. Naładowanie ujemnie cząsteczek pomaga wychwycić niebezpieczne wirusy i bakterie, dym z papierosów czy pyły zawieszone PM10 i PM2.5. Jednocześnie oczyszczacz powietrza z jonizatorem nadaje powietrzu świeżość i czystość, pozwalając nam lepiej wypocząć i cieszyć się życiem pełną piersią. Zważywszy na fakt, iż ujemnie zjonizowane powietrze redukuje poczucie ustawicznego znużenia i podwyższa ogólną wydajność fizyczną, rekomenduje się zastosowanie oczyszczacza powietrza z jonizatorem też w przychodniach medycznych, biurach, placówkach oświaty czy urzędach, czyli tam, gdzie ważna jest koncentracja na realizowanych zadaniach.