Małżeńskie problemy można rozwiązać terapią małżeńską

Małżeńskie problemy można rozwiązać terapią małżeńską

Terapia małżeńska UK - poznaj specjalistów, którzy Ci pomogą.

Każda para może popaść w przeróżne kryzysy. Całe szczęście aktualnie można sobie z nimi radzić bardzo skutecznie. Świetnym wyjściem okazuje się być terapia małżeńska prowadzona przez terapeutę posiadającego odpowiednie doświadczenie oraz kwalifikacje.

Terapia małżeńska – kiedy może okazać się pomocna?

Do terapeuty przychodzą pary zmagające się z rozmaitymi kłopotami. Terapeuta pomaga pokonać kryzysy związane ze zdradą jednego z partnerów, jak również pomoże w przypadku nałogów, jednak tutaj często konieczne będzie także specjalistyczne leczenie osoby. Psycholog wspomoże w czasie problemów zdrowotnych partnerów lub członków ich rodzin. Jest nieoceniony w momencie, kiedy między żoną i mężem dochodzi do konfliktów, których nie są w stanie przezwyciężyć samodzielnie. Uczestnictwo w terapii małżeńskiej pomaga także przezwyciężyć problemy oraz zacieśnić związek. Poprawie ulega zdolność porozumiewania się między mężem i żoną – dzięku czemu ich związek rozkwita, a nie tkwi w miejscu. Psychoterapeuta pomaga zrozumieć małżonkom jakie są ich wzajemne oczekiwania oraz potrzeby. Podkreśla on, że związek to nie tylko czerpanie korzyści, ale także dawanie czegoś od siebie. Pomoc psychoterapeuty sprawia, że możliwe jest odkrycie przyczyn , które leżą u podłoża partnerskich kłopotów. Pary, które ukończyły terapię małżeńską posiadają umiejętności niezbędne do tego, aby efektywnie pokonywać problemy w przyszłości.

Terapia małżeńska – co wtedy, kiedy mieszka się na terenie Wielkiej Brytanii?

Emigracja z Polski, która trafiła do Wielkiej Brytanii przyczyniła się do tego, że aktualnie bez problemu można spotkać polskiego psychologa też na brytyjskiej ziemi. Posługiwanie się językiem polskim ułatwia pracę nad problemem i zwiększa komfort małżeństwa, które zdecydowało się na wsparcie specjalisty. Też na emigracji można powalczyć o swój związek, który nierzadko właśnie po wyjechaniu z kraju zaczyna walczyć z przeróżnymi kłopotami. Powinno się pamiętać, że terapia nie jest wstydem, a z jej pomocą związek może wkroczyć na zupełnie nowe tory. Rozejście się to zawsze ostateczność.

Nasza siedziba:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339