Laser wysokoenergetyczny – zastosowanie w rehabilitacji

Laser wysokoenergetyczny – zastosowanie w rehabilitacji

Jeśli potrzebujesz laserów wysokoenergetycznych, powinieneś odwiedzić tę stronę.

Laseroterapia wysokoenergetyczna to technika, która stosuje silnie skupioną wiązkę podczerwieni. Po przystawieniu do skóry chorego specjalnej sondy podłączonej do aparatu, przedostaje się ona wgłąb tkanek, gdzie oddziałuje na wiele sposobów. Po pierwsze stymuluje komórki tkanki mięśniowej, po drugie zaś pobudza zakończenia nerwowe i blokuje receptory bólowe. To przekłada się na zmniejszenie odczuwania bólu, jak również usprawnia krążenie, czego efektem jest lepsze ukrwienie tkanek. Nie dziwi więc, iż ta metoda leczenia zyskuje popularność.

Laser wysokoenergetyczny – co nim leczymy?

Laser wysokoenergetyczny można użyć do rehabilitacji prawie wszystkich części ciała. Często jest wykorzystywany przez ekipy opiekujące się zawodowymi sportowcami – doskonale nada się jako środek minimalizujący dolegliwości bólowe po treningach i leczący skutki kontuzji takie jak: stłuczenia, zapalenia czy naderwania ścięgien. Poza medycyną sportową, lasery wysokoenergetyczne są także używane między innymi w leczeniu rwy kulszowej, ostrogi piętowej, haluksów oraz rozmaitego typu neuralgiach. Laser wysokoenergetyczny jest także pomocny w gabinetach dermatologicznych, kosmetycznych i w medycynie estetycznej.

Lasery wysokoenergetyczne – sondy skanerowe i prysznicowe

Lasery wysokoenergetyczne są wytwarzane przez specjalne aparaty. Do tych urządzeń podłącza się przewodowe sondy, które następnie przykłada się do ciała pacjenta w miejscach zmienionych chorobowo. Same sondy mogą mieć różnorodną budowę i, co za tym idzie, inny sposób emisji lasera. Rozróżnia się m.in. sondy punktowe, prysznicowe oraz skanerowe wysyłające światło ze spektrum czerwonego lub podczerwień.

Nasza siedziba:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]