Jakie wady wzroku wyleczysz w klinice okulistycznej?

Jakie wady wzroku wyleczysz w klinice okulistycznej?

Voigt Medica. Czytaj więcej na voigtklinikaoka.pl.

Dobry wzrok zapewnia wysoki komfort życia. W klinice okulistycznej można pozbyć się problematycznych i nieraz groźnych dla zdrowia chorób oczu. Kto może poddać się zabiegom korygowania wad wzroku?

Korekcja wad wzroku – zabieg nieinwazyjny oraz bezpieczny

Jeszcze dekadę temu korekcja wad wzroku ograniczała się do zakładania okularów lub soczewek kontaktowych. Od kilkunastu lat dostępne są jednakże innowacyjne techniki korekcji umożliwiające leczenie krótkowzroczności, dalekowzroczności, astygmatyzmu, a także szeregu pozostałych schorzeń. Niezwykle rozpowszechniona jest laserowa operacja wzroku, która wyróżnia się dużą skutecznością. Laserowa korekta wzroku jest zabiegiem nieinwazyjnym oraz bezpiecznym, a pacjent w mgnieniu oka powraca do zwykłych zajęć. Korygowanie wad wzroku przeprowadza się w centrum oka, gdzie zatrudniona jest biegła załoga lekarzy, specjalizujących się w nowoczesnych technikach leczenia. Wprawny optometrysta pomoże postawić diagnozę, dobrać odpowiednią metodę leczenia i usunąć wadę wzroku. Lekarze przyjmujący w klinice okulistycznej mają w dyspozycji nowoczesny ekwipunek diagnostyczny, tym samym są w stanie zidentyfikować nawet rzadkie choroby oczu.

Centrum oka – nie tylko korekcja wad wzroku

Kliniki okulistyczne podejmują się też terapią innych chorób, np. keratoconus, czyli stożek rogówki. Nowoczesne techniki jego leczenia polegają m.in. na kształtowaniu rogówki z wykorzystaniem metody Topoguided bądź wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych. Prócz tego specjaliści wykonują pomiar ciśnienia oka, będący procedurą użyteczną w diagnozowaniu glaukomy, zapalenia gałki ocznej i pozostałych groźnych schorzeń. W klinice okulistycznej wykonuje się też mapy rogówki – jest to wymagane przed operacją katarakty lub innymi zabiegami laserowymi. Korygowanie wad wzroku to rzecz jasna nie wszystko – lekarze okuliści radzą sobie również z innymi problemami, np. usuwaniem kaszaków lub ciała obcego z oka.

Nasza siedziba:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]