EVLT – wewnątrznaczyniowe laserowe usuwanie żylaków

EVLT – wewnątrznaczyniowe laserowe usuwanie żylaków

Potrzebujesz więcej informacji dotyczących laserowego usuwania żylaków? Skieruj się na https://revitae.com.pl/zabiegi/flebologia-zylaki/evlt/

Powstawanie żylaków na kończynach dolnych jest rezultatem nadciśnienia żylnego i niedrożności lub zwężenia żył. Żylaki doskwierają głównie paniom (istotnym czynnikiem przyspieszającym ich formowanie się są m.in. przebyte ciąże), jak również osobom pracującym w pozycji siedzącej bądź stojącej (to przykładowo telemarketerzy, pracownicy biurowi i pracownicy linii produkcyjnych. Tacy pacjenci wciąż zgłaszają się do lekarzy flebologów szukając efektywnych sposobów leczenia poszerzonych żył. Jednym z nich jest EVLT, to znaczy laserowe usuwanie żylaków.

Laserowe usuwanie żylaków – obkurczanie niewydolnych żył za pomocą promienia lasera diodowego

Skrót EVLT, a więc “Endo Venous Laser Treatment”, w tłumaczeniuna język polski oznacza “wewnątrznaczyniową terapię laserową”. Laserowe usuwanie żylaków trwa zwykle około jednej godziny i wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Wpierw lekarz wykonuje badanie USG, z wykorzystaniem którego zaznacza bieg żył oraz wyznacza punkty wsunięcia jednorazowego włókna lasera. Światłowód lasera diodowego wprowadza się się do żylaka przy pomocy igły, a w następnej kolejności obkurcza się tę żyłę wysyłaną przez laser wiązką światła. Pacjent w mgnieniu oka wraca do normalnych czynności po zabiegu EVLT, niemniej jednak musi przez parę kolejnych tygodni przestrzegać poleceń flebologa, jak zakładanie pończochy uciskowej, przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych, regularny ruch, a także, oczywiście, obligatoryjna wizyta kontrolna po zabiegu.

Przed laserowym usuwaniem żylaków należy poddać się kilku testom

EVLT to procedura bardzo bezpieczna i jednocześnie mało inwazyjna, nie zdumiewa więc to, iż od momentu, kiedy zaczęto korzystać z tej metody na początku XXI wieku, błyskawicznie stała się standardem w usuwaniu żylaków, a w ostatnich latach przeprowadzany jest także przez sporo centrów medycznych w Polsce. Występują niestety przeciwwskazania do wykonania EVLT, wobec tego przed dopuszczeniem do zabiegu pacjent musi przeprowadzić szereg testów, takich jak badanie parametrów układu krzepnięcia, poziomu glukozy we krwi, liczby płytek krwi oraz poziomu elektrolitów Na+ i K+. Lekarz nie wykona również laserowego usuwania żylaków u ciężarnych kobiet oraz u osób, u których zdiagnozowano między innymi stan nadkrzepliwości krwi, zmiany zapalne w kończynie poddawanej zabiegowi czy chorobę nowotworową.

Nasza siedziba:
“Re vitae” Centrum Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej
ul. Wojska Polskiego 60
25-389 Kielce

Mob.: +48 664-029-922
E-mail: [email protected]