Czy warto kupić filtr powietrza do domu?

Czy warto kupić filtr powietrza do domu?

Mieszkańcy miast pomału nabierają świadomości, jak ważne dla samopoczucia i zdrowia jest utrzymanie czystości powietrza. Wraz z powietrzem wdychamy wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia i alergeny: roztocza, spaliny samochodów, pyły zawieszone PM10, sadzę czy bakterie i wirusy. Jak zatem wykonać oczyszczanie powietrza w biurze lub domu?

Oczyszczacz powietrza – co usunie?

W dzisiejszych czasach najodpowiedniejszym wyjściem jest nabycie do mieszkania oczyszczacza powietrza. To urządzenie upora się zarówno z pyłami, jak i z zanieczyszczeniami biologicznymi i cząsteczkowymi. Skuteczność oczyszczaczy powietrza ocenia się definiując minimalną wielkość cząsteczki zanieczyszczenia, która zostanie zatrzymana w ich filtrze. Oczyszczacze o znacznej wydajności, posiadające tzw. filtry HEPA, zatrzymują niemalże wszystkie cząsteczki o wielkości 0,3 mikrona. Niemniej jednak oczyszczanie powietrza ze stosownym urządzeniem może stać się jeszcze efektywniejsze.

Sprawdź oczyszczacz powietrza Airdog

Innowacyjne oczyszczacze powietrza Airdog korzystają z opatentowanej technologii Ionic Wind Technology, która gwarantuje najwyższy stopień filtracji. Zatrzymują one nawet drobiny o rozmiarze 0,0145 mikronów, co pozwala usunąć pyły zawieszone PM10 i PM2.5, dym tytoniowy czy sadzę. Model Airdog X5 efektywnie i w mgnieniu oka zatrzymuje również wirusa grypy, co zaświadczają przeprowadzone testy. Atutem oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich budowa, która przyczynia się do zmniejszenia kosztów eksploatacji. Nie ma konieczności cyklicznej wymiany jednorazowych, wytwarzanych z papieru filtrów HEPA – filtr wstępny i kasetę filtracyjną można opłukać, zaś jonizator plazmowy wystarczy wyczyścić na sucho gąbką. Te oczyszczacze powietrza działają cicho, są energooszczędne i łatwe w obsłudze.