Bezpieczne i skuteczne zabiegi – laserowa korekcja wzroku

Bezpieczne i skuteczne zabiegi – laserowa korekcja wzroku

Uzupełnij swoje wiadomości o laserowej korekcji wzroku.

Codzienny komfort, praca w rozmaitych zawodach oraz możliwość uprawiania sportu bez soczewek kontaktowych – to tylko niektóre z powodów, które przekonują wiele osób do wykonania laserowej korekcji wzroku. Popularność tej metody w ostatnim czasie wciąż wzrasta, do czego przyczynia się z pewnością niezmiernie małe ryzyko potencjalnych powikłań oraz doskonalsza technologia (i będąca jej skutkiem redukcja cen leczenia). Za rozważeniem wykonania zabiegu korekcji laserowej wzroku przemawiają także względy zdrowotne. Wiele badań wykazuje bowiem, iż nie leczone wady wzroku mogą przekształcić się w dużo poważniejsze komplikacje, gdyż są czwartą (tuż po zwyrodnieniu plamki, zaćmie oraz jaskrze) przyczynę ślepoty. Według statystyk z miopią zmaga się jeden na trzech Europejczyków.

Laserowa korekta wzroku – efektywność oraz mała inwazyjność

Korekta laserowa wzroku korzysta z możliwości formowania rogówki za pomocą skupionej wiązki światła. W leczeniu miopii, poprzez spłaszczenie rogówki w jej środku uzyskuje się znakomite rezultaty. Redukując jej obwód oraz podnosząc środek, można natomiast usunąć hyperopię. Obecnie szeroko rozpowszechnionych typem lasera wykorzystywanego w trakcie procedur laserowej korekty jest laser femtosekundowy, emitujący krótkie pulsy podczerwieni. Pozwala to na przeprowadzenie precyzyjnego kształtowania, a równocześnie redukuje ryzyko uszkodzenia pozostałych elementów rogówki. Za poleceniem tego sposobu leczenia wad wzroku przemawia niemało czynników. Najważniejsze to z pewnością precyzja, niska inwazyjność, efektywność i prawie nie występujące niebezpieczeństwo komplikacji. Wypada wspomnieć także o tym, że zabieg może być wykonywany w znieczuleniu miejscowym.

Laserowa korekta wzroku – lekarz nie zgodzić się na zabieg

Zanim postanowimy o poddaniu się zabiegowi, warto być przygotowanym na to, że w poniektórych kazusach lekarz nie podejmie się jego wykonania. Do najistotniejszych przeciwwskazań zaliczyć należy głównie ciążę i karmienie piersią, nieukończony 21 roku życia, choroby oczu takie jak zaćma, posiadanie rozrusznika serca, infekcje wirusowe czy choroby autoimmunologiczne.

Nasza siedziba:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]