Badania dla operatorów

Badania dla operatorów

Na www.bielskobadania.pl/zakres-uslug/ zlecisz badania operatorów Bielsko.

Są potrzebne jeśli zamierzamy stwierdzić, czy ktoś może podjąć pracę jako kierowca widlaka lub innego pojazdu. Choć część kandydatów podchodzi do nich z obawami, kiedy nie mamy schorzeń psychiatrycznych, ich przejście nie powinno przyprawić nam jakichkolwiek trudności. Jak jednak wyglądają badania operatorów pojazdów? Na co powinniśmy się przygotować?

Wstęp do badania operatorów

W pierwszej części badania kandydat wypełnia opracowany przez psychologa kwestionariusz. Ma w nim rozwiązać zadania związane z działaniem w rozmaitych, zwykle problematycznych przypadkach. Po przeczytaniu ankiety potencjalnego kierowcy, specjalista będzie miał możliwość stwierdzić, czy odpowiednio reaguje na nerwy oraz ocenić jego sprawność intelektualną lub umiejętności społeczne. Treść ankiety zależy od profesji kandydata. Pierwszy etap badania operatorów zwykle powoduje duży niepokój, jednak jej zaliczenie rzadko bywa niewykonalne.

Koniec badania operatorów

Ostatnia część badania operatorów wymaga zastosowania odpowiednio skonstruowanych przyrządów. Kolejne zadania sprawdzają takie umiejętności jak refleks oraz podejmowanie wyborów w przypadkowych sytuacjach. Warto pamiętać, że w skrajnych sytuacjach ten etap badań może się nie odbyć. Tak będzie, kiedy starający się o uprawnienia w rozmowie nie będzie krył złego nastroju lub badanie udowodni, iż przed odwiedzeniem przychodni spożył napój alkoholowy. Badanie może być wówczas przełożone albo – jeśli przyczyną jest spożycie alkoholu – także odwołane.

Nasza siedziba:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: 608 315 680
E-mail: [email protected]