Aparaty do magnetoterapii – leczenie polem magnetycznym

Aparaty do magnetoterapii – leczenie polem magnetycznym

Co powinno się wiedzieć o magnetoterapia urządzenia?

Magnetoterapia to dział fizykoterapii skupiający się na działaniu pola magnetycznego o względnie niskiej częstotliwości, która nie przekracza 100 megaherców, a także indukcji w granicach 0,1-10 megatesli. Magnetoterapii przypisuje się różne działanie, jednakże wielu jej cech nie udało się dotąd potwierdzić w testach klinicznych. Absolutną pewność co do efektywności magnetoterapii mamy jednak, jeśli idzie o działanie przeciwbólowe oraz przyspieszenie regeneracji tkanek podczas zabiegów ortopedycznych, takich jak wstawienie endoprotezy czy artroskopia. Ponadto magnetoterapia poprawia także krążenie, pomaga w stanach zapalnych, redukuje ilość wolnych rodników i likwiduje obrzęki.

Działanie aparatu do magnetoterapii

Aparaty do magnetoterapii wytwarzają pole magnetyczne o określonej indukcji i częstotliwości, które w następnej kolejności jest przekazywane za pomocą przewodu do aplikatora przykładanego bezpośrednio do leczonych części ciała pacjenta. Współczesne aparaty do magnetoterapii pozwalają na podłączenie dwóch aplikatorów jednocześnie, co pozwala wykonać większą ilość zabiegów i znacznie usprawnia działanie gabinetów medycznych.

Gdzie wykorzystuje się urządzenia do magnetoterapii?

Aparat do magnetoterapii to istotny element ekwipunku gabinetów fizykoterapeutycznych i rehabilitacyjnych. Z uwagi na znaczne gabaryty i wagę sięgającą nawet kilku kilogramów, w swojej standardowej wersji jest to sprzęt stacjonarny, rzadko stosowany przez terapeutów świadczących usługi z dojazdem. Warto jednak zaznaczyć, iż w sprzedaży znajdziemy również modele mobilne, znakomicie nadające się do pracy z chorymi w miejscu ich zamieszkania. Aparaty te mają aplikatory w formie pasów lub dysków.

Nasza siedziba:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]