Aparat do terapii ultradźwiękowej – na stany zapalne i ból

aparat do ultradźwięków, aparat ultradźwiękowy

Obecnie fizjoterapeuci na porządku dziennym stosują ultradźwięki o częstotliwości od 1 do 3 MHz. Oczywiście nie dzieje się tak bez powodu, gdyż właściwie aplikowane ultradźwięki mają pozytywne działanie na zdrowie pacjentów. Mogą być one wykorzystywane do masażu tkanki mięśniowej, a generowana za ich pomocą wysoka temperatura działa kojąco na tkankę nerwową. Dzięki temu masaż ultradźwiękami może być stosowany do usprawnienia przepływu limfy, uśmierzania bólu oraz redukowania napięcia mięśniowego. Powyższe działanie możliwe jest jednak tylko z wykorzystaniem właściwego aparatu do ultradźwięków.

Aparat do terapii ultradźwiękowej – charakterystyka

Jak już wspomnieliśmy, aparaty do ultradźwięków generują dźwięki o stosownej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, wykorzystywana od prawie stu lat, bazuje na 2 typach efektów: termicznych i atermicznych. Te pierwsze polegają przede wszystkim na rozgrzaniu tkanek bogatych w kolagen – wiązadeł, blizn, stawów czy ścięgien i znajdują zastosowanie w przygotowaniu organizmu do znacznego wysiłku czy też przy leczeniu rozmaitego typu stanów zapalnych. Tymczasem efekty atermiczne mają pozytywne oddziaływanie na przepływ płynów ustrojowych – przede wszystkim limfy.

Aparat do ultradźwięków – stacjonarny lub przenośny?

Funkcjonują dwa rodzaje aparatów do ultradźwięków – przenośne oraz stacjonarne. Przenośny aparat terapii ultradźwiękowej będzie idealnym wyborem kierowaną do fizjoterapeutów, którzy dojeżdżają do pacjentów względnie podejmujących ich w wielu placówkach. Jeżeli jednak fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, w którym przyjmuje dużą ilość pacjentów – przede wszystkim w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia – bardziej funkcjonalny i wydajniejszy stacjonarny aparat do ultradźwięków będzie lepszym rozwiązaniem.

Nasza siedziba:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]