Bagażnik na rowery na hak – zakup na lata

Bagażnik na rowery na hak – zakup na lata

Bagażnik rowerowy na hak holowniczy zamówisz na https://tinyurl.com/y22bl2kw.

Budowa dróg rowerowych nie tylko w dużych aglomeracjach, lecz także w wielu miasteczkach wypoczynkowych w Polsce i za granicą spowodowała, że pakując się na wakacje pragniemy zabrać ze sobą rower. Jeżeli wyjeżdżamy bez współtowarzyszy, a przy tym nasz rower się składa, można wsadzić go do bagażnika samochodu. Problemy pojawiają się, gdy wyjeżdżamy w rodzinnym gronie i chcemy wziąć trzy lub cztery rowery. W takiej sytuacji warto skorzystać z platformy rowerowej.

Platforma rowerowa a uchwyt rowerowy na dach – o czym warto wiedzieć?

Rowery można przewieźć na platformie rowerowej montowanej na haku bądź na dachu auta, instalując na nim specjalne uchwyty rowerowe do bagażnika dachowego. Obie metody pozwalają na przewóz nawet do 4 jednośladów. Uchwyty rowerowe są tańszym rozwiązaniem, lecz mają też parę wad. Umocowanie, a następnie zdjęcie z nich roweru, może być niemałym problemem w szczególności dla niewysokich osób. Poza tym ustawienie rowerów na bagażniku dachowym zwiększa wysokość pojazdu, i o ile na ogół nie przeszkadza to podczas przejazdu pod niskimi bramami, kładkami dla pieszych czy mostami, to wpływa na sterowność samochodu ze względu na to, iż silniej reaguje on na powiewy wiatru. Z kolei platformy rowerowe instalowane na hak wydłużają pojazdy, toteż osoby nimi kierujące powinni zachować szczególną ostrożność podczas cofania i parkowania tyłem auta. Rowery transportowane na platformie nierzadko także sterczą poza boczną krawędź pojazdu, a to może być utrudnieniem przy wymijaniu innych uczestników ruchu na wąskich uliczkach.

Przed zakupem bagażnika na rower na hak sprawdź jego maksymalny udźwig i sposób mocowania rowerów

Postanawiając o nabyciu platformy rowerowej na hak powinno się wpierw uwzględnić parę kwestii. Jest to dość kosztowny zakup, toteż należy już na wstępie oszacować ile sztuk jednośladów maksymalnie będziemy pragnęli przewieźć. Bagażnik na rower znanej marki, przykładowo od Thule, będzie służył nam wiele lat i o ile nabywamy go w celu użycia go podczas rodzinnych wypraw, powinno się wybrać taki, na którym zamontujemy trzy albo cztery rowery. Inną ważną kwestią jest obliczenie łącznego ciężaru rowerów – przed zamówieniem bagażnika należy zweryfikować czy uniesie on ładunek jaki chcemy na nim zawiesić. Dowiedzmy się też jak przytwierdzane są rowery do platformy na hak. Więcej mocowań utrzymujących jednoślad na miejscu obniża zagrożenie jego przesunięcia się w trakcie jazdy, zagrażające ewentualnym zarysowaniem lakieru. W razie pytań, która platformę na rower wybrać, zalecamy skonsultować się z pracownikiem sklepu mającego w ofercie taki sprzęt.

Nasza siedziba:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]