Wiszące kolczyki – do jakich kreacji je zakładać?

Wiszące kolczyki – do jakich kreacji je zakładać?

Szukasz kolczyków wiszących? Kliknij tu.

Jednym z najpopularniejszych elementów biżuterii są kolczyki. Zakładają je nie tylko panie – od jakiegoś czasu cieszą się również rosnącym zainteresowaniem pośród mężczyzn, przede wszystkim tych ceniących sobie niekonwencjonalny styl. Nie można jakkolwiek kwestionować, iż przytłaczająca większość tego rodzaju biżuterii produkowana jest dla pań. Nadzwyczaj olśniewające są w szczególności kolczyki wiszące. Bardziej rzucają się w oczy i dzięki temu w zdecydowanie wpływają na to, jak inni postrzegają konkretną stylizację. To właśnie dlatego są niezmiernie popularne pośród kobiet w szeroki spektrum wieku i noszących się w odmiennych stylach. Olbrzymie zróżnicowanie wiszących kolczyków ułatwia dobranie ich do praktycznie dowolnej kreacji. Jak zatem dobrać kolczyki wiszące najlepsze do danej sytuacji? Na jakie ich aspekty powinniśmy zwracać przede wszystkim uwagę?

Kolczyki wiszące – oddziałują na wygląd twarzy

Długość kolczyków i ich kształt to atrybuty głównie rzutują na to, jak ostatecznie będzie widziana nasza twarz, stąd trzeba wziąć je pod uwagę przy wyborze kolczyków wiszących. Długie wiszące kolczyki (w sklepach dostaniemy takie mające nawet 7-8 centymetrów) przedłużają twarz, natomiast te krótsze powodują, że zdaje się być ona okrąglejsza. Tu ogromne znacznie posiada też kształt kolczyków. Wąskie powodują wysmuklenie owalu, z kolei te bardziej koliste – wręcz przeciwnie. W sprzedaży kupimy też kolczyki bardziej neutralne, które nie oddziałują za bardzo na postrzeganie kształtu naszego oblicza – tutaj koniecznie powinniśmy wspomnieć przykładowo o kolczykach w kształcie łez.

Do jakich kreacji nosi się wiszące kolczyki?

Szukając kolczyków wiszących dobrze dopasowanych do danej sukienki trzeba mieć na uwadze, iż są one nader rzucającym się w oczy elementem. W sąsiedztwie innych wyrazistych ozdób mogą zatem sprawiać wrażenie pretensjonalności. Toteż powinnyśmy unikać noszenia ich do grubych bransoletek, zegarków bądź wisiorków. Wiszące kolczyki będą za to wyglądały znakomicie, gdy w stylizacji zostaną najsilniejszym akcentem – rzecz jasna pod warunkiem, że będą współgrały z stylizacją włosów, butami oraz sukienką.

Nasza siedziba:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]