Topaz mistyczny – biżuteria na wszystkie okazje

Topaz mistyczny – biżuteria na wszystkie okazje

Kup mystic topaz na https://www.mystictopaz.pl

Niepowtarzalny wygląd oraz oryginalny, jak na topaz, odcień to najważniejsze właściwości topazu mistycznego, który od dawna szczyci się dużym uznaniem entuzjastów ozdób. Mimo że na pierwszy rzut oka mogłoby się wydać, że to odmienny kamień, topaz mistyczny okazuje się naprawdę zwykłym topazem. Jego oryginalne właściwości są efektem specjalnej technologii wyrobu – naturalny topaz jest podczas niej poddawany wpływowi wysokiej temperatury oraz powlekany cienką warstwą kruszcu szlachetnego. To dlatego topaz mistyczny wygląda tak dobrze.

Topaz mistyczny – kolory

Kolory, które przybiera topaz mistyczny zależne są w szczególności od metalu, z którym jest połączony. Najczęściej widywany jest czerwony topaz mistyczny, który powstaje w kąpieli z tytanem. Chrom sprawia zaś, iż kamień przybiera fioletowy odcień, błękitny z kolei jest efektem podgrzania topazu bez jakichkolwiek dodatków. Najlepsze skutki przynosi obrabianie czystego topazu – szczególnie pozyskanego w Afryce, Brazylii czy Azji.

Topaz mistyczny – nie tylko do eleganckich kreacji

Jak już wspomnieliśmy, wspaniałe cechy topazu mistycznego są bardzo cenione przez złotników. Chętnie stosują go więc do wyrobu wisiorków, kolczyków czy broszek. Wbrew stereotypom biżuteria z topazem mistycznym może być zakładana nie tylko do eleganckich strojów – świetnie prezentuje się także w pracy. Nie bez znaczenia okazuje się również mnogość barw, sprawiająca, że łatwiej możemy wybrać biżuterię do danej kreacji.