Srebrne wisiorki

Srebrne wisiorki

Potrzebujesz wisiorków? Odwiedź tę stronę

Srebro to jeden z najchętniej stosowanych przez złotników surowców. Nie ma w tym jednak nic dziwnego – jest łatwe w obróbce, pięknie się prezentuje, a także charakteryzuje je ciekawy połysk. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne potrzebują jednak specjalnej ochrony – surowiec ten jest bardzo delikatny, w związku z czym możemy zarysować. Jak zatem dbać o wykonane ze srebra ozdoby?

Wisiorki srebrne nie znoszą silnych środków myjących

Detergenty dla srebrnych ozdób okazują się zabójcze. W kontakcie z nimi surowiec może zmieniać kolory oraz blaknąć. Nie wolno więc używać ich w celu czyszczenia biżuterii, a podczas sprzątania koniecznie musimy zdjąć wszystkie wisiorki srebrne oraz pierścionki.

Wisiorki srebrne – w czym je trzymać?

Warto chronić wisiorki srebrne także wtedy, gdy nie mamy ich założonych. Do ich przechowywania powinniśmy stosować kuferki wyściełane od środka delikatnym materiałem – zapobiegniemy w ten sposób ich zarysowaniu. Metal ten nie najlepiej reaguje też na kontakt z wilgocią oraz promieniami słonecznymi, które mogą powodować, że straci kolory lub się odkształci. Zanim włożymy kilka ozdób do szkatułki, musimy wcześniej zabezpieczyć je miękką ścierką albo włożyć do foliowego worka.

Pielęgnacja wisiorków srebrnych

Do czyszczenia srebra powinniśmy użyć letniej wody z dodatkiem soli, która doskonale usuwa powstający na powierzchni tego surowca osad. Oprócz tego odpowiednie będą także wódka, białko kurze oraz specjalne preparaty. Do pielęgnacji wykonanych ze srebra ozdób musimy korzystać z delikatnych ścierek – sztywne mogą porysować powierzchnię.