Srebrna biżuteria z ametystami

Srebrna biżuteria z ametystami

Zamów ametysty na https://www.ametysty.com.pl

Najpiękniejszą odmianą kwarcu jest ametyst. Największe złoża znaleźć można w Brazylii oraz kilku regionach USA, a także w innych państwach, np.: Japonii i Kanadzie. Ze względu na unikatową purpurowo-fioletową barwę, stał się niezwykle popularnym kamieniem szlachetnym wykorzystywanym w jubilerstwie. Kolczyki i pierścionki z ametystem znajdziesz na ametysty.com.pl.

Biżuteria z ametystami – doceniana od wieków

Biżuteria z ametystów odegrała swoją niemałą rolę w historii. Już Biblia wspomina o tym cennym kruszcu. Berło brytyjskich władców było wysadzane ametystem, zaś w watykańskim skarbcu do tej pory leży znany pierścień papieski z tym szlachetnym kamieniem. Dlatego też biżuterię z ametystem można zakładać uroczystości rodzinne czy spotkania biznesowe. Ametyst ”uwielbia” towarzystwo srebra i w takim zestawieniu wygląda wyjątkowo imponująco.

Biżuteria z ametystami i jej moc

Biżuterię z ametystu można nosić nie tylko na wielkie uroczystości, ale również na co dzień – w pracy. Poza przepięknym wyglądem, kamień uwalnia podobno od zmęczenia i pomaga w radzeniu sobie z problemami. Czy to prawda? Przekonaj się o tym osobiście.