Planujesz kupić srebrne kolczyki? O tym nie zapominaj

kolczyki srebrne, kolczyki ze srebra, srebrne kolczyki

Srebro to najbardziej lubiany przez producentów biżuterii surowiec. Nie powinno to jednak dziwić, bo naprawdę posiada sporo zalet. Koszty jego zakupu są o wiele niższe niż złota, a jest metalem szlachetnym, zatem nie rdzewieje i latami nie traci swoich zalet. Srebrne kolczyki są również często stosowane z uwagi na komfort ich noszenia – bardzo ograniczają wszak niebezpieczeństwo pojawienia się zakażeń. Jako iż są bardzo ciekawym rozwiązaniem dla szukających uniwersalnej i wytrzymałej biżuterii, dobrze powiedzieć parę zdań na temat tego, w jakich miejscach je nabyć i jak troszczyć się o srebrne kolczyki.

Srebrne kolczyki – w sklepie online czy stacjonarnym?

Wyobraźnia designerów srebrnych kolczyków nie zna granic. Wśród nich każdy wyszuka propozycje dla siebie – zarówno zwolennicy sprawdzonych rozwiązań, jak i kobiety, które bardziej lubią eksperymentalne projekty. Przed kupnem danych kolczyków dobrze więc sprawdzić, co proponują nam różne sklepy. Najlepszym rozwiązaniem z całą pewnością okaże się kupno w internecie – tym bardziej, jeśli zależy nam na znalezieniu oryginalnych wzorów srebrnych kolczyków.

Czyszczenie srebrnych kolczyków

Pomimo różnych plusów, srebro wykazuje pewne słabsze strony. Najważniejszy jest fakt, że srebrne kolczyki po pewnym czasie czernieją. Możemy do tego nie dopuścić często czyszcząc je odpowiednimi preparatami oraz trzymając w bezpiecznych pojemnikach. Pod żadnym pozorem nie stosujmy jednak do ich pielęgnacji detergentów, gdyż mogą uszkodzić delikatny metal.