Kilka słów o kolczykach kwiatkach

Kilka słów o kolczykach kwiatkach

Więcej o kolczykach kwiatkach na www.bizutik.pl

Od stuleci jeden z ukochanych motywów wykorzystywanych przez złotników to kwiaty i ogółem otaczające nas rośliny. Przyczyn tego jest wiele. Pośród głównych z nich wyliczyć warto przede wszystkim znaczną różnorodność tego rodzaju motywów sprawiającą, iż biżuterię z kwiatami zakładają zarówno przez dorosłe kobiety, jak i kilkuletnie dzieci. Nie możemy zapominać też o przyciągającym wzrok wyglądzie, którym nierzadko wyróżniają się kolczyki kwiatki tudzież pozostała biżuteria na bazie wzorów roślinnych – ta wszak wspaniale pasuje zarówno do stylizacji noszonych na co dzień, jak i wytwornych, wieczorowych kreacji. Jak zatem wybierać kolczyki kwiatuszki, żeby dobrze wyglądać?

Kolczyki kwiatki – emaliowane albo ubogacone kamieniami szlachetnymi

Kolczyki kwiatuszki potrafią być naprawdę fantastycznym dopełnieniem każdej kreacji – nieraz stają się wręcz najważniejszym jej dodatkiem. Aby tak jednak było, muszą być prawidłowo dopasowane do danej stylizacji. Gdy mówimy o kreacjach wieczorowych bądź tych przeznaczonych na oficjalne okazje, najlepszym dodatkiem do nich okażą się z pewnością kolczyki kwiatki wzbogacone kamieniami szlachetnymi bądź kryształkami. Przy mniej formalnych, codziennych stylizacjach schludnie natomiast będą wyglądać kolczyki emaliowane. Zwróćmy też uwagę na rodzaj ich zapięcia – kolczyki inspirowanych światem roślin w większości wypadków zakłada się na sztyfty. Odrębną grupę stanowią kolczyki produkowane z przedtem nieczęsto stosowanych przez jubilerów surowców, takich jak ceramika, drewno czy tworzywa sztuczne.

Nie tylko kolczyki kwiatki. Inne motywy roślinne

Będąc w dalszym ciągu w kręgu kolczyków kwiatuszków, nie można nie wspomnieć o tym, iż kwiaty to nie jedyny motyw florystyczny, który zdobył uznanie jubilerów i ich klientów. Ogromną popularnością cieszą się również wzory inspirowane sylwetce pnączy i liści. Nieco mniej rozpowszechnione – jakkolwiek możemy znaleźć je w sklepach – to kolczyki z motywami owoców lub pełnych roślinnych sylwetek.

Nasza siedziba:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]