Co warto wiedzieć o pierścionkach zaręczynowych?

Co warto wiedzieć o pierścionkach zaręczynowych?

Skieruj się tu, aby zamówić pierścionki zaręczynowe Kraków

Gdy odnajdziesz kobietę, z którą postanowisz spędzić całe życie, prędzej czy później pomyślisz o małżeństwie. Wpierw jednakże ma miejsce ta wymarzony przez większość kobiet moment – oświadczyny, na które będzie Ci potrzebny pierścionek zaręczynowy.

Pierścionek zaręczynowe – zwyczaj od wielu stuleci

Podarowanie ukochanej pierścionka to niezmiernie stary zwyczaj, sięgający Starożytnego Egiptu. Pierścienie mają postać okręgu, który reprezentuje wieczność. Zgodnie ze zwyczajem nosi się je na palcu serdecznym lewej ręki, nazywanym nawiasem mówiąc “palcem obrączkowym”, co wynika z poglądu, że od tego palca biegnie żyła prowadząca prosto do serca, nazywana “vena amoris”. Powszechnie uważa się, że obyczaj przekazywania pierścionków zaręczynowych na Stary Kontynent przywieźli Grecy. Początkowo wykonywano je ze skóry, z trzciny, a nawet kości słoniowej. Dopiero w późniejszym okresie Rzymianie użyli do ich produkcji metali, głównie żelaza. Cennymi pierścionkami ze złota bądź srebra obdarowywano jedynie wówczas, kiedy mężczyźni chcieli zaprezentować swoją całkowitą ufność do przyszłej żony. W dzisiejszych czasach pierścionki zaręczynowe od razu łączymy ze złotem, drogimi kamieniami i platyną, tymczasem surowce te tak naprawdę powszechnie stosuje się do ich wytwarzania zaledwie od kilku stuleci, natomiast znamienny wzrost ich uznania daje się zauważyć w XX w.

Drogie kamienie, platyna, a nawet drewno – nowoczesne pierścionki zaręczynowe

Oczywiście pożądana biżuteria zaręczynowa to pierścionek z platyny ze sporym diamentem, jednakże możliwości swobodnego dobierania różnych kamieni i metali są ogromne. Nie licząc diamentów wykorzystuje się rubin, tanzanit bądź szmaragd. Niektórzy wybierają mniej kosztowne metale, jak srebro, tytan, stal damasceńską, a nawet drewno, jednak w dalszym ciągu na rynku dominują pierścionki wykonane z platyny i różnych typów złota (białego, czerwonego i żółtego).
Za ile powinno się kupić pierścionek zaręczynowy? Jeszcze n popularne było pogląd, że mężczyzna winien zapłacić na niego co najmniej dwukrotność swojej wypłaty. Koszt pierścionka zależny jest od kilku elementów: surowca, liczby karatów, wzoru czy wykorzystanego kamienia, skutkiem tego każdy kupi ładny, nieprzeciętny pierścionek w określonym budżecie. Miejmy jednakże na uwadze, iż pierścionek zaręczynowy ma być przede wszystkim symbolem zaangażowania oraz uczucia, więc jego cena nie ma dużego znaczenia. Liczy się to, czy przypadnie do gustu naszej przyszłej żonie.

Nasza siedziba:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]