Charakterystyka różnych rodzajów zapięć kolczyków

Charakterystyka różnych rodzajów zapięć kolczyków

Kolczyki srebrne znajdziesz na www.bizutik.pl

Kupując kolczyki trzeba wziąć pod uwagę nie tylko surowiec, z którego są wytworzone,, ich formę czy to jak się prezentują, ale też na zapięcie. Poniżej zebraliśmy zwięzłą listę najczęściej spotykanych zapięć do kolczyków:

Kolczyki bigle

Bigiel to standardowe i najszerzej wykorzystywane zapięcie tego rodzaju biżuterii. Jest silne i nie nie ma potrzeby użycia dodatkowych zatyczek, jak m.in. w sztyftach. Tego typu zapięcie daje wysoki komfort noszenia i nierzadko jest stosowane w biżuterii art deco. Słabym punktem tego zapięcia jest jego duży rozmiar.

Kolczyki klips

Wspaniałe rozwiązanie dla osób, które nie postanowiły nie przebijać uszu. Aktualnie właściwie sporadycznie stosowane.

Kolczyki rybka

Wygodne w noszeniu latem, kiedy nie ubieramy odzieży z wysokim kołnierzem, szali ani czapeczek.

Kolczyki bigle angielskie

Podobnie popularny jak klasyczny bigiel, jednakże łatwiej go zapiąć, przez wzgląd na odchylany tylni zatrzask. Częstokroć wykorzystuje się je przy bardziej wartościowych modelach biżuterii.

Kolczyki sztyft

Najbardziej rozpowszechnione zapięcie. Ma najmniejszą szansę rozpięcia się, a końcówki na zapięcie bez trudu znajdziemy wszędzie. Takie kolczyki sprzedają się najczęściej. Doskonale sprawdza się w przypadku cyrkonii i małych kulek.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Zakładane w malutkich, najczęściej złotych kolczykach. Bez trudu się je zapina i nie potrzeba do nich dodatkowej zatyczki. Takie kolczyki stosowane są nierzadko w biżuterii dziecięcej.

Nasza siedziba:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]