Atrakcje turystyczne w Małopolsce – gdzie szukać o nich informacji?

atrakcje w małopolsce, miasta w małopolsce

Choć małopolskie jest jednym z najmniejszych województw w naszym kraju, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno odwiedzającym z innych części kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu dużo, stąd czasem trudno odnaleźć się w zalewie wiadomości o godnych zwiedzenia atrakcjach i najnowszych wydarzeniach sportowych bądź kulturalnych w Małopolsce.

Strona o atrakcjach turystycznych w Małopolsce – potrzebne informacje oraz wirtualne spacery

Aby pokazać wszystkim atrakcje turystyczne tego regionu, powstała stronę visitmalopolska.pl. Znajdziesz tu wiadomości nie tylko o ciekawych zabytkach oraz miejscach w Małopolsce, ale też o ekspozycjach i imprezach kulturalnych, sportowych czy folklorystycznych planowanych na jego obszarze. Portal prowadzony jest w ramach projektu Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Czego dowiemy się na portalu? Turyści planujący przyjazd do Małopolski o razu na głównej stronie dostrzegą mapkę, na której prędko odszukają Centra Informacji Turystycznej, kempingi, hotele i pensjonaty oraz muzea i zabytki zlokalizowane w miejscowościach Małopolski. Portal ułatwia zaplanowanie wizyty na południu Polski też pod kątem logistycznym, dostarczając informacje zarówno o lotniskach i dworcach kolejowych, jak i o parkingach i wypożyczalniach samochodów. Natomiast dla tych, którzy z najrozmaitszych przyczyn nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, portal przygotował wirtualne spacery prezentujące między innymi Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO, czar małopolskiego folkloru czy atrakcje narciarskie.

Strona o ciekawych miejscach w Małopolsce dba również o obcokrajowców

Strona visitmalopolska.pl nie zaniedbuje też zagranicznych turystach, którzy ochoczo zjeżdżają do Krakowa, Zakopanego czy mniejszych tatrzańskich miejscowości. Newsy dodawane na stronie dostępne są w związku z tym w języku angielskim, ale również w m.in w języku hiszpańskim, niemieckim, francuskim oraz rosyjskim. Niesłychanie wartościowa dla obcokrajowców jest również podstrona Rozmówki, na której poznają najpopularniejsze słówka i sformułowania, które umożliwią im dogadać się z Polakami w rozmaitych sytuacjach, w których mogą się znaleźć podczas pobytu w Polsce. podróżnicy z zagranicy znajdą tu spis konsulatów oraz ambasad zlokalizowanych na obszarze województwa małopolskiego.

Nasza siedziba:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego