Atrakcje turystyczne w Małopolsce – gdzie szukać o nich informacji?

Atrakcje turystyczne w Małopolsce – gdzie szukać o nich informacji?

Zajrzyj w to miejsce jeśli jesteś zainteresowany tajemniczymi miejscami w Małopolsce.

Choć Małopolska to jedno z najmniejszych polskich województw, ma ono sporo do zaoferowania zarówno odwiedzającym zza granicy, jak i z innych części kraju. Dzieje się tu wiele, zatem często ciężko odnaleźć się w natłoku informacji o ciekawych atrakcjach i bieżących eventach sportowych bądź kulturalnych w Małopolsce.

Skąd czerpać rzetelne informacje o najpiękniejszych miejscach w Małopolsce?

By zaprezentować zainteresowanym atrakcje turystyczne tego województwa, przygotowano portal visitmalopolska.pl. Publikowane są tu wiadomości nie tylko o atrakcyjnych zabytkach oraz miejscach Małopolski, jak również o wystawach i eventach sportowych, folklorystycznych czy kulturalnych planowanych na jego obszarze. Strona prowadzona w ramach projektu Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże strona? Turyści organizujący pobyt w Małopolsce o razu na stronie głównej zauważą mapkę, na której w mgnieniu oka znajdą Centra Informacji Turystycznej, muzea i zabytki, jak również hotele, pensjonaty i kempingi położone w różnych punktach województwa. Portal pomaga zorganizować wizytę na południu Polski także pod względem logistycznym, dostarczając informacje zarówno o lotniskach i dworcach kolejowych, jak i o parkingach i wypożyczalniach pojazdów. Ponadto dla tych, którzy z przeróżnych przyczyn nie mogą przyjechać do Małopolski, portal przygotował wirtualne spacery prezentujące między innymi regiony agroturystyczne, Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO czy czar regionalnego folkloru.

Serwis o zabytkach w Małopolsce z myślą o zagranicznych odwiedzających

Portal visitmalopolska.pl nie zaniedbuje też zagranicznych przyjezdnych, którzy chętnie zjeżdżają do Krakowa, Zakopanego i mniejszych ciekawych miejscowości. Komunikaty zawarte na stronie publikowane są więc w języku angielskim, ale prócz tego w między innymi w języku słowackim, niemieckim, francuskim oraz włoskim. Wyjątkowo pomocny dla cudzoziemców może być także dział Rozmówki, gdzie poznają podstawowe wyrażenia i zwroty, które umożliwią im porozumieć się z Polakami w różnych sytuacjach, w których mogą się znaleźć podczas pobytu w Polsce. Zagraniczni podróżnicy znajdą tu rejestr ambasad i konsulatów zlokalizowanych na terenie województwa małopolskiego.

Nasza siedziba:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego