Wyprawy w góry i ich wielka popularność

Wyprawy w góry i ich wielka popularność

Jeśli ciekawi Cię najlepsza oferta wypraw, wejdź na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/wyprawy-gorskie/

Wiele osób wykorzystuje swój czas na przemierzaniu górskich szlaków. Zwykle rozpoczynają od przemierzania polskich Tatr, z czasem jednak przestaje im to wystarczać. Szukają nowych wyzwań – ich pragnieniem są wycieczki w coraz wyższe góry. Prostota przekraczania granic sprawia, że nawet wyprawy na szczyty znajdujące się w oddalonych od Polski rejonach stają się aktualnie osiągalne.

Wyprawy w góry wysokie – jak się zorganizować?

Dzisiaj przed zwolennikami górskich wypraw otworem stoją tak nasze krajowe oraz słowackie Tatry czy Alpy (z ich najwyższym szczytem Mount Blanc), ale też najwyższe góry Azji, Meksyku czy Afryki. Z pewnością ogromnym udogodnieniem we wdrapywaniu się na pięcio- czy siedmiotysięczniki jest funkcjonowanie na krajowym rynku agencji trekkingowych organizujących wyprawy na Kazbek czy Elbrus. Oczywiście pomoc agencji bardzo dużo ułatwia, ale jej pracownicy nie wejdą na szczyty za nas. Potrzebna jest wysoka sprawność fizyczna, która pomoże nam znieść długą wędrówkę z naprawdę ciężkim, mającym nawet 15 kilogramów plecakiem ze specjalistycznym wyposażeniem oraz dostosowanym do warunków klimatycznych ubiorem.

Wyprawy górskie – jakie wymagania stawia się biorącym udział w wyprawie?

Od wszystkich, którzy decydują się wziąć udział we wspinaczce wysokogórskiej – na Pik Lenina, Elbrus, bazę pod Annapurnąlub Mount Everest – wymaga się określonej praktyki w podobnych do tego rodzaju wyprawach, gdyż im wyżej zamierzamy się wspiąć, tym większe niebezpieczeństwo wystąpienia choroby wysokościowej. Umiejętność posługiwania się czekanem czy poruszania się w grupie, której członkowie nawzajem się zabezpieczają liną – to warunki, które trzeba bezwzględnie spełnić. Nie wolno zapomnieć także, że trekking wysokogórski jest wędrówką zespołową. Liczy się zatem umiejętność pracy w grupie. W czasie wyprawy górskiej konieczne jest bezwzględne podporządkowanie się decyzjom podejmowanym przez prowadzącego grupę.

Nasza siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]