Wyprawy górskie w różne zakątki świata – jak zorganizować?

Wyprawy górskie w różne zakątki świata – jak zorganizować?

Dowiedz się więcej o wyprawach górskich

Góry od zawsze fascynowały ludzi. Pociąga nas ich metafizyka, wspaniałe widoki, możliwość stawiania sobie wyzwań, a także aspekt sportowy związany ze zdobywaniem kolejnych szczytów i pokonywaniu trudnych technicznie szlaków. Nic więc dziwnego, iż turystyka górska, wspinaczka czy trekkingi od lat cieszą się nieprzerwaną popularnością. Zróżnicowany poziom trudności szlaków sprawia, że każdy – nawet absolutny nowicjusz – znajdzie w górach coś dla siebie. Problemów może jednakżeprzysporzyć sama organizacja wyprawy.

Aranżowanie wyprawy górskiej poza granicami kraju

Wspomniane problemy mogą stać się wyjątkowo dotkliwe w przypadku wyprawy odbywającej się w zagranicznych pasmach górskich – głównie tych bardzo oddalonych od Polski. W takich wypadkach należy skorzystać z usług podmiotów w profesjonalny sposób przygotowujących wyprawy dla himalaistów. To, iż wyprawy te odbywają się one pod nadzorem wytrawnego przewodnika, nie świadczy jednakże, że udział w nich może wziąć każdy. Zależnie od szczebla trudności poszczególnej wyprawy, wymagane jest doświadczenie zdobyte w wysokich górach – od stopnia bardzo zaawansowanego po podstawowy.

Wyprawy górskie – najczęściej wybierane destynacje podróży

Dużą popularnością wśród sympatyków górskich trekkingów cieszą się rzecz jasna Himalaje oraz Karakorum, niemniej jednak ze względu na wysoki stopień trudności i duże koszty większość sympatyków trekkingów nie decyduje się na taki wyjazd. Dużo mniej kosztowne są wyprawy górskie we wschodnie Karpaty i w Alpy, a także te skupiające się na zdobywaniu wierzchołków gór Kaukazu na czele z Kazbekiem i Uralu. Ponadto rodzime firmy organizują też wyprawy w Andy (Ameryka Południowa) i w góry na Alasce (Ameryka Północna).

Nasza siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]