Twoje dziecko gra w piłkę? Sprawdź, jak ważne jest posiadanie stroju piłkarskiego

strój sportowy dziecięcy

Uczestnictwo w grach zespołowych jest zdaje się ulubioną aktywnością młodzieży, gdyż mogą wtedy spędzić czas z kolegami, a jednocześnie wyśmienicie się bawiąc. Dla wielu z nich jednak uprawianie sportu nie jest tylko frajdą, lecz także w wielu przypadkach łączy się z marzeniem o sukcesach jako zawodowy sportowiec. Stąd też w ostatniej dekadzie można zauważyć spore zainteresowanie nastolatków grą w regionalnych klubach młodzieżowych bądź dostaniem się do liceum o sportowej. Dla młodych zawodników potrzebny będzie tym samym stosowny strój sportowy.

Dlaczego gra w stroju sportowym jest ważna dla młodzieży?

W grach indywidualnych strój sportowy ma szczególne znaczenie w odniesieniu do komfortu ćwiczeń i dobrania ubrania do bieżącej pogody. Sportowiec kompletują obuwie i odzież tak, by wspomagały ich w ćwiczeniach. Jednak w sporcie zespołowym jednakowe stroje sportowe mają pomocnicze podłoże psychologiczne, które szczególnie mocno wpływa na młodych sportowców. Jednolity strój sportowy sprawia, iż skład ekspresowo się jednoczy – zawodnicy już po kilku pierwszych meczach czują silniejszy związek z partnerami z drużyny. Mają w ten sposób odczucie bycia częścią większej całości, tym samym z większą energią biorą się za swoje obowiązki, bez względu na to, jaką pozycję w drużynie zajmują. Poza tym, umieszczenie na koszulce nazwisk zawodników i wyznaczanie im ich własnych numerów znacznie wpływa na poczucie pewności siebie u nastoletnich sportowców.

Młodzież należąca do zespołu w szkole bądź w klubie sportowym nierzadko wywodzi się z rodzin o rozmaitym statusie materialnym, co może odzwierciedlać się w ich powszedniej odzieży. Jeśli zespół zadbał o kupno jednakowych strojów sportowych i obuwia dla wszystkich zawodników, te nierówności nie są tak wyraziste – w trakcie rozgrywek dla ich trenera liczy się ich zaangażowanie w grę. Pisząc o finansach powinno się dodać również, że postanowienie zakupu strojów sportowych dla większej grupy pozwala na niebagatelne oszczędności, bo przy dużych zamówieniach sklepy czasem proponują rabaty.

Nasza siedziba:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]