Turystyka górska – wyprawa na górę Kilimandżaro

Turystyka górska – wyprawa na górę Kilimandżaro

Wszystko, czego należy dowiedzieć się o Kilimandżaro wyprawa, znajdziesz na www.exploruj.pl.

Zdobywanie górskich szczytów to pragnienie dużej części turystów, którzy lubią ekstremalne eskapady. Pamiętnych wrażeń niewątpliwie zapewni wyprawa na Kilimandżaro.

Z jakiej przyczyny warto podjąć się w wyprawie na Kilimandżaro?

Zlokalizowana w Tanzanii góra Kilimandżaro jest dominującym szczytem Afryki – osiąga prawie 6 km n.p.m. Obieżyświatów przyciągają przede wszystkim zanikające już lodowce, przepiękne widoki, jak również sposobność zobaczenia obcych im zwierząt w ich naturalnym otoczeniu. Masyw tworzą Mawenzi, Uhuru i Shira – trzy szczyty będące pozostałością po wulkanach. Wyprawa na najwyższy szczyt Afryki wymusza właściwe przygotowanie się – ze względu na ogromną wysokość istnieje niebezpieczeństwo pojawienia się choroby wysokościowej, z kolei kapryśna pogoda sprawia, że zdobycie masywu jest dla turystów znacznym wyzwaniem. Osoby szykujące się do uczestnictwa w wyprawie muszą charakteryzować się solidną kondycją psychiczną i fizyczną, które pozwolą na marsz przez blisko 8 do 9 godzin dziennie.

Co musimy wiedzieć przed wyjazdem na Kilimandżaro?

W okresie szykowania się do wyjazdu na Kilimandżaro trzeba wykonać obligatoryjne szczepienie przeciwko żółtej febrze, dzięki czemu pacjent otrzymuje tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim wyjedziemy należy także zrobić zapas medykamentów zmniejszające ryzyko rozwoju malarii. Przed atakiem choroby uchroni też odpowiednia profilaktyka – stosowanie środków odstręczających insekty oraz korzystanie z okrycia wierzchniego z długimi rękawami i nogawkami. A co zrobić, aby zapobiec rozwojowi choroby wysokościowej? Wyprawa na wierzchołek Kilimandżaro powinna być poprzedzona trwającą kilka dni aklimatyzacją, która przystosuje organizm do do rozrzedzonej atmosfery.

Nasza siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]