Trekkingi w Himalajach – trasy wokół znanych ośmiotysięczników

trekkingi Himalaje, wyprawy w góry

Łańcuch Himalajów wraz ze zlokalizowanym w sąsiedztwie pasmem Karakorum to góry po prostu legendarne. Wpływa na to niemało czynników – przede wszystkim fakt, że są to najwyższe pasma górskie na świecie i to , rzecz jasna, w tym miejscu znajdują się wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Nie sposób nie nadmienić również o ekstremalnej trudności poniektórych szczytów oraz tym, że to właśnie te góry stały się areną rywalizacji uznanych himalaistów z całego globu. Nie dziwi nas zatem popularność, jaką wyprawy w Himalaje cieszą się także wśród okazjonalnych turystów.

Trekking w Himalajach – zaufaj doświadczonym przewodnikom

Na wstępie warto podkreślić, iż jeżeli mówimy o trekkingu, Karakorum i Himalaje są bardzo trudnymi górami – nawet, jak wyprawa nie nie ma na celu zdobycia danego szczytu. Problemy sprawia także samo przygotowanie podróży – kupno biletów czy otrzymanie pozwolenia i wizy. Dlatego optymalnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług firm planujących trekkingi w wysokich górach. Kolejnym plusem jest opieka zawodowych przewodników (w tym tych mówiących po polsku), co zagwarantuje, że trekking w Himalajach będzie bezpieczny nawet dla osób, które nie mają wprawy w poruszaniu się na tych wysokościach.

Trekking w Himalajach – nie tylko dla profesjonalistów

Z ewidentnych przyczyn osoby podczas swojego pierwszego wyjazdu w Karakorum lub Himalaje sporadycznie decydują się na zdobywanie ośmiotysięczników. Nie oznacza to jednak, iż te góry mogą być tylko ich niespełnionym marzeniem, ponieważ często przygotowywane są trekkingi w pobliżu takich wierzchołków jak Shishapangma, Manaslu czy Everest. Na biorących udział w tych wycieczkach czeka nie tylko sposobność pokonania swoich słabości, ale również możliwość obserwacji powszedniego życia obywateli Nepalu oraz podziwianie niezwykłych widoków, jak , przykładowo, lodospad Khumbu u podnóży Everestu.

Nasza siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]