Trekkingi – poznaj góry inaczej niż zwykły turysta

Trekkingi – poznaj góry inaczej niż zwykły turysta

Jesteś zainteresowany aktualną ofertą trekkingów? Nie czekaj! Zajrzyj na www.exploruj.pl

Wyprawy w góry mogą przybierać rozmaite formy. Od krótkich przechadzek po łatwych szlakach w bezpośrednim otoczeniu domów turysty, przez wielogodzinne, piesze marsze po trasach stojących wyżej na skali skomplikowania, aż po zaawansowane trekkingi. Aby podjąć się tych ostatnich, konieczna jest praktyka w wędrówkach po górach (po wytyczonych trasach, jak i poza nimi), co najmniej dobra kondycja, a także biegłość korzystania ze sprzętu turystycznego oraz wspinaczkowego. Jakkolwiek za niejednokrotnie gigantyczny wysiłek otrzymujemy możliwość obcowania z dziką naturą i delektowania się nieziemskimi widokami.

Poziomy trudności trekkingów

Stopień trudności jest uzależniony od terytorium, przez które prowadzą trekkingi. Specjaliści rozróżniają 3 poziomy trudności wypraw w tereny górskie. W trekkingach najniższego stopnia wziąć udział mogą te osoby, które mają dobrą kondycję, a ich zdrowie nie stanowi przeciwwskazana do zintensyfikowanej aktywności. Następny poziom trudności wymaga dobrej sprawności oraz co najmniej elementarnej praktyki w górach – chociażby w polskich Tatrach. Najwyższy stopień to wycieczki dla jednostek z doskonałą sprawnością fizyczną, wiedzą z obszaru charakteru wysokich gór i orientujących się w obsługiwaniu sprzętu, a także nieobawiających się uciążliwych warunków obozowania w trakcie kilkudniowej wędrówki.

Dokąd wyjechać na trekking?

Trekkingi można praktykować w każdych łańcuchach górskich. W naszym kraju miłośnicy tego rodzaju rozrywki bardzo cenią sobie trasy tatrzańskie. Jeśli natomiast idzie o pozostałe pasma Europy, największym uznaniem szczycą się wschodnia część Karpat, graniczące z Azją Kaukaz i Ural, bałkańskie Góry Przeklęte, a także Alpy. Osoby najbardziej zaawansowane w trekkingu mogą zaś sprawdzić swoje umiejętności w trakcie wycieczki w Himalajach, Andach lub Karakorum.

Nasza siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]