Warsztaty kulinarne dla dzieci – zabawa i nauka w jednym

Warsztaty kulinarne dla dzieci – zabawa i nauka w jednym

Kurs gotowania dla dzieci - sprawdź korzystną ofertę.

Dzieci uwielbiają uczestniczyć w kuchni – przystrajać wypieki czy wybierać i podawać składniki. Pragniesz rozwijać zapał kulinarny swojej pociechy? Sprawdź kursy gotowania dla dzieci. Od nas dowiesz się, jak przebiegają takie lekcje.

Warsztat kulinarny dla dzieci – czemu warto wysłać na niego maluchy?

Warsztaty kulinarne dla dzieci są przeznaczone dla pociech w przedziale wiekowym od 6-10 lat. W czasie warsztatów dzieci uczą się niezależności oraz kształtują swoją pomysłowość i co najważniejsze – nabywają praktyczne umiejętności. A zarazem doskonale się bawią. Ćwiczenie prostych przepisów, dobieranie oraz mieszanie składników oraz komponowanie ulubionych smaków – całość powoduje, iż maluchy chętnie gotują i i zachowują się bardziej świadomie w kuchni. Dzieci zapoznają się też z regułami, jakich należy przestrzegać w kuchni, co niewątpliwie podnosi ich bezpieczeństwo w trakcie gotowania. W warsztatach mogą też brać udział rodzice, jest to więc doskonała sposobność do spędzenia wspólnie popołudnia z potomkiem. Opiekunowie mogą przypatrywać się kulinarnym wysiłkom swoich dzieci, a potem poczęstować się tym, co udało się stworzyć.

Warsztaty kulinarne dla dzieci – także dla nieposłusznych maluchów

Spotkania prowadzone są przez trzy godziny i odbywają się w Krakowie. Podczas warsztatów maluchy szykują deser i danie główne. Młodzi wielbiciele sztuki gotowania mogą wybrać przysmaki kuchni włoskiej – przyrządzić smaczny makaron na słono bądź słodko, ewentualnie spróbować swoich sił w pieczeniu pachnącej, udekorowanej świeżymi składnikami pizzy. W trakcie warsztatów grupa przygotowuje też wyśmienitą deser – mus z mascarpone i polewą. Nauka poprzez udział w zabawie to wspaniała metoda na spożytkowanie wolnego czasu, a samodzielne szykowanie ukochanych dań przynosi pociechom moc szczęścia. Nawet bardzo krnąbrne dziecko będzie z pasją oddawało się pieczeniu znakomitej pizzy bądź ozdabianiu deseru. Warsztaty kulinarne dla dzieci są organizowane przez wykwalifikowanego szefa kuchni, który ma wieloletnią praktykę oraz doskonały kontakt z maluchami.

Nasza siedziba:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]