Chcesz poznać techniki malarstwa komputerowego? Postaw na kurs digital painting

Chcesz poznać techniki malarstwa komputerowego? Postaw na kurs digital painting

Malarstwo cyfrowe - poszerz swoje wiadomości!

Sztuki wizualne nie pozostają w tyle i od końca XX wieku usiłują dotrzymać kroku rozwojowi cyfrowemu. Predyspozycja do malarstwa tradycyjnymi sposobami współcześnie nie jest już jedynym warunkiem, żeby znaleźć zatrudnienie w branży gamingowej bądź filmowej, bowiem te gałęzie rozrywki na etapie opracowania koncepcji postaci oraz świata przedstawionego stosują przede wszystkim zaawansowane oprogramowanie. Znając te realia ogromna grupa młodych osób zaczynając swoją przygodę z rysowaniem od razu sięga po popularne programy, stosowane na co dzień w malarstwie cyfrowym.

Współczesne narzędzia do malarstwa cyfrowego

Jest wiele programów używanych do malarstwa cyfrowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najstarszych z nich jest Photoshop od Adobe, który pomimo że służył głównie jako software do obróbki fotografii, błyskawicznie został podstawowym narzędzie game developerów i artystów. Wraz z sukcesem Photoshopa pojawiły się inne analogiczne programy, jak m.in. Clip Paint Studio, Corel Painter czy GIMP, w których przy wykorzystaniu różnorodnych cyfrowych pędzli można stworzyć prace wyglądające jak obrazy wykonane akwarelą, farbami olejnymi lub temperą. Digital painting zapewnia twórcom bezgraniczną wolność – artysta ma możliwość korygowania nieudanych pociągnięć pędzla, ale też ponosi mniejsze koszty. Cyfrowe farby przecież nigdy się nie wyczerpią!

Wybierz kurs malarstwa cyfrowego online z możliwością konsultacji z twórcą szkolenia

Zasadniczo lekcje malarstwa cyfrowego odbywa się tak jak poznawanie tradycyjnych technik malarskich. Oczywiście pierwsze próby warto podjąć samodzielnie, niemniej jednak żeby rozwinąć maksymalnie swoje umiejętności, a jednocześnie poznać wszelkie opcje oprogramowania i przydatne techniki używania pędzli, należy wziąć udział w kursie opracowanym przez kompetentnego instruktora. Jeśli w okolicy twojego zamieszkania nie ma szkoły rysunku, która miałaby w ofercie zajęcia z malarstwa cyfrowego, możesz wykupić dostęp do najrozmaitszych video kursów Photoshopa online. Zróżnicowanie technik jakie wyjaśniają takie szkolenia jest rozległe i nie uczą one jedynie najważniejszych funkcji programu. Istotne jest jednak, by decydując się na kurs digital paintingu online wybrać taki, który umożliwia użytkownikowi skontaktowanie się z autorem kursu.

Nasza siedziba:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]