Okna skrzynkowe do wiekowych obiektów

Okna skrzynkowe do wiekowych obiektów

Dalsze informacje o oknach skrzynkowych

Okna skrzynkowe kojarzymy przede wszystkim z wiekowymi obiektami. Często zauważyć je możemy w starych gmachach, starych chałupach lub dworkach. Obecnie są one produkowane przede wszystkim z myślą o montażu w tego rodzaju, gdyż zastosowanie tego typu okien wymagane jest przez konserwatora. Warto jednak zaznaczyć, że z uwagi na ich walory estetyczne coraz częściej montowane są także w nowszych obiektach. Tym bardziej, że obecne wersje są tak samo wydajne, co okna wykonane starymi technikami. Jak jednak prezentują się okna skrzynkowe? Z czego są produkowane?

Jak zbudowane są okna skrzynkowe?

Określenie okien skrzynkowych bierze się z ich konstrukcji. Zbudowane są one z dwóch skrzydeł, pomiędzy którymi znajduje się powietrze. Jest to pewnego rodzaju izolacja, która chroni pomieszczenie przed zimnem. Okna skrzynkowe w wiekowych budynkach często podzielone są na cztery części – dwa górne, skrzydła o mniejszej powierzchni są zamykane oddzielnie i dawniej służyły do wentylowania wnętrz. Taka konstrukcja szczególnie dobrze zda egzamin w budynkach wzniesionych przed laty – między innymi chatach z czerwonej cegły.

Produkcja okien skrzynkowych

Okna skrzynkowe, podobnie jak pozostałe typy, powinny być wykonane z właściwego materiału. Dotychczas najczęściej sięgano po sosnę lub modrzew, lecz od niedawna ich producenci stosują także gatunki egzotyczne. Drewna takie jak m. in. meranti okazują się bowiem o wiele bardziej odporne na działanie wilgoci, powietrza oraz ekstremalnych temperatur.

Nasza siedziba:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]