Do czego służą podpory stropowe?

Do czego służą podpory stropowe?

Więcej o podporach stropowych.

Podpory stropowe to rodzaj szalunków, bez których wzniesienie budynku byłoby niewykonalne. Jak się je stosuje? Dlaczego opłaca się wynająć podpory szalunkowe?

Podpory stropowe – typy i ich przeznaczenie

Wśród szalunków wyróżniamy deskowania do wykopów, ścienne i podpory stropowe. Ten ostatni wariant stosowany jest do podpierania stropów – dzięki temu tymczasowemu modułowi konstrukcyjnemu możliwe jest zalanie stropu cementem i odpowiednie jego uformowanie. Znaczącą rolę pełnią również drewniane dźwigary i stoliki szalunkowe – niezbędne w czasie prowadzania robót budowlanych. Podpory szalunkowe produkowane są ze stali ocynkowanej ogniowo lub malowanej i mają opcję regulacji wysokości, co pozwala stosować je w rozmaitych sytuacjach. Standardowo na rynku można dostać podpory o zakresie od 1,6 do 3 metrów bądź od 2 do 3,6 metra.

Podpory szalunkowe – wiodący producenci i opcja wynajmu

Podpory stropowe cechują się znaczną trwałością, są również łatwe w montażu, a możliwości zastosowania ich w budownictwie są szerokie. Wśród czołowych producentów wyróżniamy podpory Peri, szalunki Altrad, a także moduły wykonywane przez firmy Pionart, Olan czy Hunnebeck. Na szczególną adnotację zasługują podpory Peri wyróżniające się prekursorskimi rozwiązaniami, przemyślaną konstrukcją oraz znakomitą jakością. Podpory stropowe Peri są przystosowane do wykorzystywania nawet w najtrudniejszych warunkach. Obecnie wiele przedsiębiorstw budowlanych decyduje się na wynajem systemów szalunkowych – przystępne ceny powodują, że usługi te stają się coraz popularniejsze. Wypożyczenie podpór stropowych to także oszczędność czasu.

Nasza siedziba:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]