Co warto wiedzieć o dźwigarach budowlanych?

Co warto wiedzieć o dźwigarach budowlanych?

Jeśli szukasz dźwigara, odwiedź ten adres.

Szalunki to struktury niezbędne na większości budów. Za ich pomocą możliwe jest modelowanie zamierzonego kształtu murów wylewanych z betonu, a także wykonanie w nich przelotów na okna i drzwi. Szalunki są także niezbędne przy formowaniu sufitów – wówczas ich kluczowym modułem są dźwigary. Bez ich użycia nie byłoby możliwe wzniesienie wielopiętrowego budynku. Dzięki dźwigarom sufit nie opada natychmiast po wylaniu i jest w stanie stężeć. Z jakich surowców produkuje się dźwigary? Gdzie można je dostać?

Z jakich materiałów wykonane są dźwigary?

Dźwigar poddawany jest sporym, sięgającym kilkudziesięciu ton obciążeniom. Z tej przyczyny jego najważniejszą cechą jest trwałość. W największym stopniu wpływają na nią dwa czynniki – jakość produkcji i typ użytych do tego surowców. Te powinny być dokładnie wyselekcjonowane i przetestowane pod kątem wytrzymałości na znaczne naciski. Najodpowiedniejszym surowcem okazuje się lite drewno takich gatunków jak buk, topola, olcha czy sosna. Niesłychanie istotne jest także stosowne zaimpregnowanie dźwigarów, które zabezpieczy je przed negatywnym wpływem wody, klejów i pozostałych ciekłych chemikaliów stosowanych na budowie – a więc substancji, które często niszczą strukturę drewna.

Dźwigary – wypożyczyć czy lepiej kupić?

Firmy, które na co dzień parają się budową wielopoziomowych budynków posiadają własne dźwigary. Ich kupno i składowanie wiąże się jednak z pewnymi wydatkami. Na szczęście przedsiębiorstwa, które od czasu do czasu akceptują zlecenia tego typu, mogą uniknąć nadmienionych problemów. Dobrym rozwiązaniem dla nich jest skorzystanie z oferty podmiotu, który świadczy usługi wynajmu dźwigarów, jak również innych elementów szalunków.

Nasza siedziba:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]