Baseny kąpielowe i akcesoria – co można wybrać?

Baseny kąpielowe i akcesoria – co można wybrać?

Jeśli chcesz zamówić baseny kąpielowe, koniecznie sprawdź http://bit.ly/2yMP161

Basen kąpielowy prawie zawsze kojarzy się z prestiżem, ale jest to też ogromna przyjemność, sposób na odpoczynek bądź na uprawianie sportu. Na basen zatem niewątpliwie warto się zdecydować, pamiętając jednak, by stawiać tylko na profesjonalne rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, wybudowane oraz serwisowane przez zawodowców to pewność ich funkcjonalności i solidności.

Jakie baseny kąpielowe są dostępne na rynku?

Baseny można podzielić na baseny profesjonalne, na przykład dla salonów spa czy obiektów sportowych, a także baseny prywatne – ogrodowe, przydomowe bądź wewnętrzne. Podział na baseny zewnętrzne i wewnętrzne to następne kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych konieczne jest zbudowanie hali basenowej, która musi spełniać pewne warunki, na przykład tyczące się wytrzymałość materiałów budowlanych na chemię basenową czy wilgotności powietrza. Wybór profesjonalistów jest zatem niezbędny do jego budowy.
Poza tym istnieje olbrzymia liczba typów basenów. Dostępne są rozmaite kształty: płytkie brodziki, baseny prostokątne, okrągłe czy ósemkowe czy podłużne baseny typu fast lane, doskonałe dla pasjonatów pływania i zwolenników dbania o formę. Dostępne są również baseny o różnych konstrukcjach, na przykład takie, które mają całe niecki wpuszczane w ziemię czy też obniżony poziom wody, co wygląda niezwykle atrakcyjnie.

Akcesoria do basenów kąpielowych

Chcąc zminimalizować wydatki, przy projektowaniu i budowie basenu można wybrać proste rozwiązania, jednak nie zawsze dodatkowe akcesoria są bardzo drogie. Efektownie wygląda na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, przez co dekoruje również halę basenową bądź ogród. Doskonałym pomysłem w przypadku basenów zewnętrznych jest dach, który pozwala wydłużyć sezon kąpieli z 3 do aż 6 miesięcy, a także daje dyskrecję oraz gwarantuje bezpieczeństwo najmłodszych członków rodziny i zwierząt domowych. Jeżeli basen ma być wykorzystywany przede wszystkim do relaksu, warto zamontować specjalne schody. Tego typu możliwości jest jednak dużo więcej – jedne zwiększają walory funkcjonalne basenu, inne natomiast dodają mu luksusowego charakteru.

Nasza siedziba:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]