Telewizja kablowa a stacja czołowa

Telewizja kablowa a stacja czołowa

Szukasz stacji czołowej? Koniecznie odwiedź ten adres

Stacja czołowa to system, dzięki któremu możemy cieszyć się telewizją kablową oraz internetem. To centralny punkt, który skupia różne urządzenia służące do właściwej transmisji sygnału telewizyjnego. Wszystkie moduły tworzą razem kompleksowy system antenowy. Sprawdźmy, z jakich urządzeń składa się stacja czołowa i gdzie najczęściej jest stosowana.

Stacja czołowa – w apartamentowcach i pensjonatach

Stacja czołowa to urządzenie stosowane w instalacjach zbiorowego odbioru sygnału – na przykład w apartamentowcach, motelach, szpitalach a nawet we wspólnotach mieszkaniowych. Rozprowadza ona informacje do pojedynczych telewizorów. Jednym z najważniejszych modułów tworzących stację czołową jest specjalna szafka montażowa – wyprodukowana zarówno do odbioru sygnału cyfrowego, jak i analogowego. Specjalne aplikacje ułatwiają jej precyzyjną konfigurację. Do szafki można zamontować rozmaite moduły – takie jak DTV AV2 oraz DTV DM2/4.

Stacja czołowa – kompleksowy system antenowy

Każdy z modułów wchodzących w skład stacji czołowej ma inne przeznaczenie – przetwarzania sygnałów satelitarnych lub MPEG2. Standard analogowy jest mniej doskonały niż cyfrowy – występują nieprawidłowości w transmisji obrazu, a rozbudowa generuje duże wydatki. Większość części składających się na stację czołową wyposażona jest też w oddzielne wejścia USB, które umożliwiają dodanie własnego contentu. Komponenty można ze sobą łączyć, uzyskując sprawny system antenowy.

Nasza siedziba:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]