Mnóstwo składów ma powierzchnię zbyt małą do tego, by pomieściły się w nich wszystkie składowane przez firmę towary. Problem ten okazuje się szczególnie uciążliwy w mroźniach i chłodniach, które niełatwo jest rozbudować, a każdy kolejny metr sześcienny powoduje wzrost kosztów ich eksploatacji. W pospolitych magazynach, jak i tam, gdzie konieczne jest utrzymanie warunków chłodniczych, pomocne będą regały przesuwne. Jak działa to rozwiązanie?
Czym są regały mobilne?
Magazynowe regały mobilne różnią się od zwykłych tym, że montowane są na specjalnych prowadnicach znajdujących na suficie oraz podłodze hali. Dzięki temu można zsuwać ze sobą kilka regałów i zmieniać ich położenie. W każdej chwili można również uzyskać dostęp do dowolnej palety na terenie hali – wymaga to tylko przesunięcia przyległych regałów. Zastosowanie tej technologii sprawia, że pojemność składu może zostać powiększona nawet o kilkadziesiąt procent jednocześnie zachowując dotychczasowe koszty.
Kiedy wybrać regały przejezdne?
Jak już wspomnieliśmy, regały jezdne są polecane przede wszystkim do mroźni oraz chłodni. Są także doskonałym rozwiązaniem w niewielkich magazynach, właściciele których z różnych względów nie mogą zdecydować się na ich rozbudowę. Regały przesuwne nie wymuszają konieczności zmian w konstrukcji hali. To powoduje, że ich instalacja jest możliwa zarówno w tworzących się właśnie obiektach, jak i w tych już funkcjonujących. Może więc okazać się doskonałym sposobem na ich modernizację i tym samym na lepsze wykorzystanie ich powierzchni, a także racjonalizację wydatków wynikających z przechowywania towarów.