Kabel koncentryczny – kiedy go używamy?

Kabel koncentryczny – kiedy go używamy?

Dowiedz się więcej o kablu koncentrycznym

W zdecydowanej większości domów znajduje się odbiornik telewizyjny. Znaczna część z nas lubi raz na jakiś czas obejrzeć interesujący program bądź profesjonalnie prowadzony serwis informacyjny. Aby jednak w telewizorze pojawiał się sygnał, niezbędne jest zamontowanie odpowiedniego podłączenia. Wykorzystuje się do tego celu na przykład kable koncentryczne, które dzisiaj zakupimy bez problemu w sklepach mających w swojej ofercie artykuły do odbioru telewizji.

Kabel koncentryczny – czym się charakteryzuje?

W sprzedaży znajdują się aktualnie przeróżne kable koncentryczne, które wyróżniają się nieco odmiennymi właściwościami. Najbardziej podstawowy podział wyróżnia kable koncentryczne zewnętrzne oraz wewnętrzne. Każdy komu potrzebny jest kabel koncentryczny bez najmniejszych wątpliwości musi zwrócić uwagę na jego najbardziej istotne właściwości. Znaczenie mają dopasowanie i tłumienie, które gwarantuje odbiór telewizji na doskonałym poziomie. Dobrym wyborem są kable posiadające konstrukcję Tri–Shield. Jej zastosowanie sprawia, że przewód wyróżnia się doskonałym poziomem i ochrania sygnał przed zakłóceniami o charakterze zewnętrznym, które mogą poważnie wpływać na ostrość odbioru. Kable koncentryczne najlepszych producentów bardzo dobrze sprawdzą się nie tylko w rozbudowie, ale także podczas modernizacji sieci teletechnicznych zarówno niewielkich, jak i wielkich operatorów. Znaczna część kabli koncentrycznych wyprodukowana jest zgodnie z wyśrubowanymi rygorami produkcji. Na skutek tego odchyły parametrów w ich przypadku są bardzo małe bądź żadne.

Kabel koncentryczny – jakiego typu materiały stosuje się do jego wykonania?

Kable koncentryczne stanowią fuzja elementów bardzo różnych. Bardzo często rdzeń robiony jest z miedzi. Jest to materiał odznaczający się doskonałą trwałością, który nie traci posiadanych właściwości nawet po wielu latach użytkowania. W przypadku kabli , które przeznaczone są do stosowania na zewnątrz budynków, do wyprodukowania warstwy wierzchniej używane są materiały niepodatne na wpływ negatywnych czynników atmosferycznych.

Nasza siedziba:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]